Skoda Fabia - ruszyła produkcja nowej generacji bestsellera z Czech

Skoda Fabia - ruszyła produkcja nowej generacji bestsellera z Czech

Skoda Fabia – ruszyła produkcja nowej generacji bestsellera z Czech

Podaj dalej

Z linii montażowych fabryki w Mlada Boleslav zjechały pierwsze egzemplarze nowej Fabii. Model produkowany nieprzerwanie od 1999 roku niebawem trafi do pierwszych klientów marki także w Polsce.

Fabia jest jednym z najpopularniejszych modeli samochodów czeskiego producenta z niemieckiego koncernu VAG. Po Octavii to drugi najchętniej wybierany model producenta, oferowany w dwóch wariantach: hatchback i kombi. Pierwsza generacja trafiła do 1 790 000 klientów, równie imponujący wynik osiągnął jej następca z wynikiem 1 710 000 dostaw. W czerwcu 2017 roku fabrykę producenta opuściło pół miliona aut z trzeciej generacji.

Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu Skoda ds. Produkcji i Logistyki: Produkcja Skody Fabia rozpoczęła się niemal 20 lat temu. Teraz najnowsza wersja najpopularniejszego modelu w naszej ofercie będzie korzystać z wysokich standardów jakości, jakie oferuje główna fabryka w Mlada Boleslav.

Największym rynkiem sprzedaży w przypadku Fabii są Niemcy, gdzie od premiery pierwszej wersji w 1999 roku dostarczono 761 800 pojazdów. Na rynku czeskim osiągnięty wynik to 540 300 sprzedanych aut. Trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania, gdzie po ulicach jeździ 335 200 tych pojazdów, a tuż za nią znalazła się Polska z wynikiem 314 000 samochodów.

Nowa generacja zyskała bogatsze wyposażenie standardowe i będzie teraz dostępna m.in. z nowymi reflektorami ze światłami do jazdy dziennej LED, systemem wspomagania ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control oraz funkcją Easy Light Assist (odpowiedzialną za automatyczne włączenie świateł mijania). Na listę standardowego wyposażenia najpopularniejszej wersji Ambition trafiło nowoczesne i intuicyjne w obsłudze radio z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala oraz funkcją Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe podłączenie telefonu.

Z okazji wprowadzenia nowego modelu na rynek, czeska marka opracowała specjalną ofertę premierową, dzięki której można otrzymać upust w wysokości 2000 zł na samochody z silnikiem 1.0 MPI oraz pakiet Premium dla wersji Ambition w specjalnej cenie 1 200 zł.

Opcjonalnie samochód może zostać wyposażony także w nowoczesne rozwiązania, m.in.: funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach oraz reflektory z funkcją doświetlania zakrętów.

Dokładny cennik nowej generacji Skoda Fabia >>>

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News