SKJS na rajdzie Wisły staje się faktem. Zgłoszenia ruszyły pełną parą

SKJS na rajdzie Wisły staje się faktem. Zgłoszenia ruszyły pełną parą

20 interakcji

Podaj dalej

Wczoraj (5 września) ukazał się regulamin rajdu Wisły dla SKJS. Wyraźnie z niego wynikało, że tego samego dnia mają rozpocząć się zgłoszenia i faktycznie tak się stało.

Po ukazaniu się regulaminu SKJS rajdu Wisły pozostało czekać na pojawienie się formularza zgłoszeń na stronie organizatora. Pojawił się on w okolicach godziny 21:30 i przypuszczam, że od pierwszych minut zapisów napływały zgłoszenia. Osobiście wysłałem swoje dosłownie kilka minut od momentu pojawienia się formularza.

Zaczynamy od prologu

Z regulaminu dowiadujemy się, że dla kierowców bez licencji również przygotowano prolog, który rozpocznie się w piątkowy wieczór. Nie będzie się on jednak wliczał do sobotnich zmagań. Dla najszybszej piątkowej załogi przygotowano puchar Burmistrza Miasta Wisła, który zostanie wręczony na mecie SKJS-u.

Odcinki

Podobnie, jak to bywało w przypadku poprzednich rund Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska, zawodnicy zmierzą się z tymi samymi trasami, co ich koledzy z licencją. Oczywiście zostaną one skrócone o połowę. I tak oto w sobotę na załogi czekają dwa oesy przejeżdżane 3-krotnie. PS Koniaków liczący 3,94 km oraz PS Kotelnica o długości 3,98 km. Łączna długość trasy wynosi 172,80 km w tym 23,76 km prób.

Warto jeszcze dodać, że start honorowy odbędzie się w centrum Wisły (nie tak jak w ubiegłym roku na odludziu – w Malince). Metę natomiast przewidziano w Istebnej pod amfiteatrem pod skocznią. Są to idealne miejsca dla załóg, aby pokazać się przed swoimi kibicami. Życzymy wszystkim powodzenia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News