SKJS na rajdzie Wisły staje się faktem. Zgłoszenia ruszyły pełną parą

SKJS na rajdzie Wisły staje się faktem. Zgłoszenia ruszyły pełną parą

20 interakcji
godula_rajd_wisly_2018_fot_janusz_boruta_5

Podaj dalej

Wczoraj (5 września) ukazał się regulamin rajdu Wisły dla SKJS. Wyraźnie z niego wynikało, że tego samego dnia mają rozpocząć się zgłoszenia i faktycznie tak się stało.

Po ukazaniu się regulaminu SKJS rajdu Wisły pozostało czekać na pojawienie się formularza zgłoszeń na stronie organizatora. Pojawił się on w okolicach godziny 21:30 i przypuszczam, że od pierwszych minut zapisów napływały zgłoszenia. Osobiście wysłałem swoje dosłownie kilka minut od momentu pojawienia się formularza.

Zaczynamy od prologu

Z regulaminu dowiadujemy się, że dla kierowców bez licencji również przygotowano prolog, który rozpocznie się w piątkowy wieczór. Nie będzie się on jednak wliczał do sobotnich zmagań. Dla najszybszej piątkowej załogi przygotowano puchar Burmistrza Miasta Wisła, który zostanie wręczony na mecie SKJS-u.

Odcinki

Podobnie, jak to bywało w przypadku poprzednich rund Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska, zawodnicy zmierzą się z tymi samymi trasami, co ich koledzy z licencją. Oczywiście zostaną one skrócone o połowę. I tak oto w sobotę na załogi czekają dwa oesy przejeżdżane 3-krotnie. PS Koniaków liczący 3,94 km oraz PS Kotelnica o długości 3,98 km. Łączna długość trasy wynosi 172,80 km w tym 23,76 km prób.

Warto jeszcze dodać, że start honorowy odbędzie się w centrum Wisły (nie tak jak w ubiegłym roku na odludziu – w Malince). Metę natomiast przewidziano w Istebnej pod amfiteatrem pod skocznią. Są to idealne miejsca dla załóg, aby pokazać się przed swoimi kibicami. Życzymy wszystkim powodzenia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News