Skandal na pogrzebie Nikiego Laudy

Skandal na pogrzebie Nikiego Laudy

70 interakcji

Podaj dalej

W minioną środę w kościele św. Wawrzyńca w Wiedniu odbył się pogrzeb trzykrotnego mistrza świata Formuły 1 Nikiego Laudy. Jeszcze tego samego dnia przed ceremonią pogrzebową kościół został otwarty, aby fani mogli oddać hołd legendzie F1.

Jak donoszą austriackie media, zachowanie wielu kibiców było skandaliczne. Otóż nie brakowało osób, które robiły sobie „selfie” na tle trumny wybitnego kierowcy. Austriacki dziennik „Kurier” dosadnie podsumował to co miało tam miejsce pisząc na swoich łamach, że zachowanie niektórych osób było „haniebne”.

Podobne opinie pojawiły się na Twitterze – Co chwilę pojawiały się błyski z aparatów, ludzie robili sobie tam autoportrety. Co za brak szacunku – napisał jeden z obecnych tam Austriaków. To po prostu lekceważące i oznaka braku szacunku i jakiejkolwiek przyzwoitości – dodał inny.

W uroczystościach udział wzięło wielu gości honorowych, m.in. prezydent Austrii Alexander Van der Bellen, aktor i polityk Arnold Schwarzenegger, byli kierowcy F1: Gerhard Berger, David Coulthard, Nico Rosberg, Marc Webber, Jacky Ickx, obecny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton i jego kolega z teamu Fin Valtteri Bottas, a także prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej Jean Todt.

Pojawili się również przedstawiciele innych dyscyplin, np. byli narciarze alpejscy Hermann Maier i Norweg Aksel Lund Svindal. Nie zabrakło aktora Daniela Bruehla, który wcielił się w Laudę w filmie „Wyścig”.

Do pochówku Nikiego Laudy doszło w czwartek, a ceremonia miała charakter prywatny.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News