ZUS zaczął wysyłać Polakom 1255 zł na dodatkowe wydatki! Sprawdźcie konto, czy dostaliście przelew!

ZUS zaczął wysyłać Polakom 1255 zł na dodatkowe wydatki! Sprawdźcie konto, czy dostaliście przelew!

rower rowerzyści alkohol mandat prawo jazdy

Podaj dalej

ZUS rozpoczął już wysyłanie dodatkowych pieniędzy wszystkim osobom, które są one należne. Mowa tutaj o przelewach w kwocie 1254,87 zł. Kto dostał dodatkowe pieniądze i jak można było się o nie ubiegać? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Jedno jest pewne – sprawdźcie swoje konta, czy przelew do was już dotarł!

ZUS zaczął wysyłać Polakom dodatkowe pieniądze. Na co je przeznaczycie?

dodatek home office praca zdalna ekwiwalent rekompensata przepisy pieniądze internet prąd zużycie energii
fot. freepik

Inflacja ma spory wpływ na budżety Polaków. Osoby starsze mogą jednak liczyć na wypłatę trzynastej emerytury. W tym roku emeryci i renciści otrzymają swoje trzynaste świadczenia. Rząd przeznaczył na ten cel 15,4 mld zł. Wysokość trzynastej emerytury to 1588,44 zł brutto. Wsparcie przydzielane jest z urzędu wraz z kwietniowym świadczeniem. Nie trzeba w celu jego otrzymania wypełniać żadnych dodatkowych papierów, co jest niewątpliwie kolejną zaletą tego programu.

Terminy wypłat świadczenia to 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 kwietnia. Osoby, którzy powinni otrzymać środki 1 dnia miesiąca już je dostali. Kwota świadczenia to 1588,44 zł brutto, co daje 1254,87 zł na rękę. Warto też dodać, że z dodatkowego świadczenia nie dokonuje się potrąceń i egzekucji.

Kto z was otrzymał już dodatkowe pieniądze? Sprawdźcie swoje konta!

Kto z was otrzymał już dodatkowe pieniądze, a kto jeszcze czeka na wypłatę świadczenia? Dajcie nam znać w komentarzach! Przyznajcie się też, na co zamierzacie wydać świadczenie, bo na pewno bieżących wydatków wam nie brakuje w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie przyszło nam egzystować…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News