Zmiana zasad używania hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Zobaczcie, co się zmieniło [LISTA ZMIAN]

Zmiana zasad używania hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Zobaczcie, co się zmieniło [LISTA ZMIAN]

nowe przepisy hulajnoga elektryczna

Podaj dalej

W najbliższym czasie w Warszawie mają powstać nowe, specjalne strefy do parkowania hulajnóg elektrycznych. Oprócz tego mają zostać wskazane miejsca, w których dozwolona prędkość będzie o wiele niższa niż ta określona w ustawie. Miejscami, w których trzeba będzie wolniej jeździć na hulajnogach będą m.in. Bulwary Wiślane. Miasto Warszawa już podpisało odpowiednie porozumienie z operatorami, którzy udostępniają swój sprzęt na ulicach stołecznego miasta.

Zmiana zasad funkcjonowania hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Zmieni się sporo

hulajnoga elektryczna (3)

Hulajnogi elektryczne są niezwykle popularne od dłuższego czasu. Od maja tego roku dopiero pojawiły się odpowiednie przepisy, które regulują sposób korzystania z nich. Od początku listopada obowiązuje również na terenie naszego kraju rozporządzenie, które w dokładny sposób reguluje warunki techniczne oraz obowiązkowe wyposażenie hulajnóg, jakimi poruszamy się po mieście.

Teraz urzędnicy warszawscy chcą wprowadzić kolejne zmiany. O dokładnych planach poinformował ratusz miasta, cytowany przez TVN24. „Aby móc obserwować i analizować skuteczność poszczególnych zasad, niezbędne są dane. Operatorzy udostępnią miastu część danych o przejazdach i wypożyczeniach oraz inne statystyki, mogące ułatwić planowanie sieci parkingów czy infrastruktury dla e-hulajnóg” – poinformował ratusz w swoim komunikacie.

Nowości będzie kilka, a dokładne przepisy są jeszcze opracowywane przez urzędników

Nowością będzie m.in. sieć stref postoju dla e-hulajnóg z wypożyczalni oraz uściślenie zasad parkowania. Przypomnijmy, że za nieprzestrzeganie zasad dot. parkowania grozi mandat od straży miejskiej w wysokości 123 złotych – takie pojazdy są usuwane na koszt właściciela. Przez ostatnie pół roku straż miejska w Warszawie usunęła około 2 tysięcy takich urządzeń. Musicie zatem uważać, gdzie parkujecie wypożyczane hulajnogi – nie jesteście bezkarni!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News