Złodzieje masowo kradną nie tylko samochody. GDDKiA apeluje do kierowców!

Złodzieje masowo kradną nie tylko samochody. GDDKiA apeluje do kierowców!

złodzieje paliwa kradną tablice jpg

Podaj dalej

W ostatnim czasie złodzieje upatrzyli sobie nowy cel – nie mowa tutaj wcale o samochodach. Postanowili oni kraść ogrodzenia dróg ekspresowych i autostrad, których głównym zadaniem, jak doskonale wiecie, jest uniemożliwienie pojawienia się dzikich zwierząt na drodze. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do złodziei, aby ci zaprzestali tego procederu. Czy posłuchają? Trudno powiedzieć…

Złodzieje nie przestają okradać państwa. Pora ukrócić ten proceder…

Złodziej

– W ostatnich miesiącach doszło do wielu kradzieży elementów ogrodzenia przy drogach szybkiego ruchu w województwie lubuskim. Skradzione zostały bramy wjazdowe, siatki i słupki. Dla przykładu, na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce ogrodzenie zostało zdekompletowane na odcinku o długości niemal 1,5 km, tracąc tym samym swoją funkcję zabezpieczającą – informuje GDDKiA, cytowane przez serwis Moto Fakty.

Złodzieje w ostatnim czasie zajmują się kradzieżą infrastruktury drogowej – nie tylk oogrodzeniami, ale też elementami odwodnienia drogi – taka sytuacja miała miejsce chociażby na DK18. A nie trzeba chyba nikomu specjalnie przypominać, że bez odpowiedniego odwodnienia, droga może być niebezpieczna dla kierujących pojazdami podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Złodzieje kradną znaki drogowe i balustrady. A to nie wszystko

złodziej czeski kradzione

Złodzieje kradną także poręcze balustrad na wiaduktach, znaki drogowe oraz siatki przeciwśnieżne. Trzeba przyznać, że naprawdę jest to bardzo uciążliwy i karygodny proceder. – Każda kradzież może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Jesteś świadkiem takiego zdarzenia? Nie zwlekaj! Zgłoś sprawę na Policję lub dzwoniąc pod numer 19111 (informacja drogowa). Twoje zgłoszenie może uratować czyjeś życie! – apeluje GDDKiA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News