Złodzieje mają nowy sposób na kradzież samochodów. Czegoś takiego jeszcze nie było [WIDEO]

Nie ma niczego gorszego na świecie od złodziejów samochodów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oszuści co jakiś czas opracowują kolejne patenty na kradzież pojazdów. W ostatnim czasie na kradzież narażony jest szczególnie jeden model samochodu. Kierowcy, musicie mieć się na baczności, ponieważ wasz samochód może być w poważnych tarapatach!

Złodzieje mają nowy sposób na kradzież samochodów. Czegoś takiego jeszcze nie było [WIDEO]
Podaj dalej

Złodzieje mają nowy sposób na kradzież samochodów. Czujni muszą być przede wszystkim właściciele jednego modelu

Złodziej

W ostatnim czasie w Norwegii dochodzi do wielu kradzieży samochodów Tesla, czyli niezwykle popularnych aut elektrycznych. Policja nie wie w jaki sposób złodzieje są w stanie tak szybko kraść te pojazdy, jednak liczba skradzionych aut budzi spore przerażenie. Łupem złodziei w ostatnim czasie padły przykładowo dwa sedany Model S. Złodzieje potrzebowali dosłownie chwili, aby dostać się do środka wyżej wspomnianych pojazdów.

„W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie kradzieży 2 Tesli Model S z prywatnych podwórek. Właściciele samochodów posiadają karty-klucze. Właściciele podobnych samochodów powinni zachować czujność. Prawdopodobnie w dzielnicy są zawodowi złodzieje” – poinformowała norweska policja za pośrednictwem Twittera, co możemy przeczytać w serwisie zdrogi.pl.

Dobrze, że kierowcy Tesli mają dostęp do specjalnej aplikacji. W przeciwnym razie byłoby trudno odzyskać samochody!

Na szczęście, kierowcy samochodów Tesla mogą w łatwy sposób spróbować odzyskać swoje skradzione samochody z poziomu specjalnej aplikacji. Umożliwia ona sprawdzenie tego, gdzie znajduje się skradziony samochód. Przestępcy jednak cały czas pracują nad złamaniem tych zabezpieczeń, przez co w najbliższym czasie posiadacze Tesli z pewnością nie będą mogli do końca spać spokojnie.

Przeczytaj również