Zastanawialiście się, jakie miasta w Polsce są najbardziej zakorkowane? Poznajcie wyniki najnowszego rankingu!

Zastanawialiście się, jakie miasta w Polsce są najbardziej zakorkowane? Poznajcie wyniki najnowszego rankingu!

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś, w których miastach w Polsce są największe korki? Jeśli tak, to wychodzimy wam naprzeciw i prezentujemy wyniki najnowszego raportu, z którego jednoznacznie wynika, w których miastach w naszym kraju kierowcy muszą zmagać się z największymi korkami. W zestawieniu jest kilka niespodzianek. Gotowi? No to zaczynamy!

Poznajcie ranking najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Nieoczekiwany lider zestawienia

W przedstawionym raporcie zatłoczenie danego miasta jest wyrażane w stosunku procentowym. Konkretna wartość oznacza dodatkowy czas potrzebny na przejechanie danego odcinka. Jeśli zatłoczenie wynosi przykładowo 40 lub 60 procent to oznacza to, że przejechanie danego odcinka zajmuje o 50 procent więcej względem jazdy w dni, w których natężenie ruchu na drodze jest znikome. Średnia wartość zatłoczenia w przeprowadzonym rankingu uwzględnia dane, które były zbierane przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Raport z 2021 roku mówi, jeśli spojrzymy na niego globalnie, że najbardziej zakorkowanym miastem w 2021 roku był turecki Stambuł. W pierwszej setce światowego rankingu znalazło się z kolei aż osiem polskich miast. Jaki dzień był najgorszy w Polsce pod względem korków? Wynika na to, że 8 lutego, kiedy to natężenie ruchu na naszych drogach było największe. Zmniejszyło się z kolei zatłoczenie poszczególnych miast w tzw. godzinach szczytu – w Warszawie było ono przykładowo o wiele mniejsze. Największy wzrost natężenia ruchu w porównaniu do ubiegłych miesięcy odnotowano z kolei w Szczecinie, gdzie przybyło wyraźnie samochodów na drogach.

Łódź najbardziej zakorkowanym miastem, zresztą jak w każdym rankingu

Najbardziej zakorkowanym miastem w naszym kraju okazała się Lódź, która także triumfowała w poprzednich rankingach. Na podium znalazły się też Kraków oraz Wrocław. Spore korki są też na drogach w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Lublin, Bydgoszcz, Białystok oraz Bielsko-Biała, które dopełniły ranking. Spodziewaliście się takich wyników? Czy może nie ma tutaj dla was zbyt wielu zaskoczeń? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, bo trzeba przyznać, że niektóre dane na pewno są mocno niespodziewane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News