Zapłacę wam, tylko mnie zostawcie! Taki stary, a taki głupi...

Zapłacę wam, tylko mnie zostawcie! Taki stary, a taki głupi...

Podaj dalej

Do kuriozalnej sytuacji doszło wczoraj w województwie kujawsko-pomorskim. 71-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów w celu sprawdzenia jego trzeźwości. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, mężczyzna zaoferował im sporą łapówkę, aby ci nie przeprowadzali badania.

Zapłacę wam, zostawcie mnie!

Pieniądze

Mężczyzna został zatrzymany z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci poinformowali o konieczności ukarania go mandatem i punktami karnymi, ale 71-latek dziwnie się zachowywał. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego trzeźwość.

71-latek nie chciał do badania dopuścić. Wyciągnął portfel, a wraz z nim 400 złotych gotówki, w celu przekupienia funkcjonariuszy. Policjanci poinformowali go, że nie przyjmą pieniędzy, a mężczyzna mimo tego jednemu z nich włożył do kieszeni 200 złotych.

Za głupotę trzeba płacić

Badanie alkomatem
Policjanci zgodnie z procedurami przeprowadzili badanie. Wynik zaskoczył chyba wszystkie zgromadzone w tej sytuacji osoby. Okazało się bowiem, że mężczyzna… jest zupełnie trzeźwy! Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. 71-latek obawiał się badania z powodu spożywania alkoholu wcześniejszego dnia. Jak widać, niepotrzebnie.

Za próbę przekupienia policjantów mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 200 złotych i sześcioma punktami karnymi. I po co Panu to było?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News