Zakaz sprzedaży silników spalinowych w Polsce zostanie odwołany? Wiele na to wskazuje!

Zakaz sprzedaży silników spalinowych w Polsce zostanie odwołany? Wiele na to wskazuje!

diesel spaliny smog

Podaj dalej

Temat zakazu sprzedaży silników spalinowych od 2035 roku był niezwykle na topie, jeszcze całkiem niedawno. Wszyscy już zaczęliśmy pomału oswajać się z tą decyzją i przyzwyczajać się, że czekają nas spore zmiany już za kilkanaście lat. Rząd jednak w ostatnim czasie poinformował, że to wcale nic pewnego – o co w tym wszystkim chodzi i jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Zakaz silników spalinowych w 2035 roku to nic pewnego? Wiele na to wskazuje – tak przynajmniej wynika z ostatnich informacji!

fot. pixabay

Polska obok 23 innych krajów ma podpisać deklarację dotyczącą zakazu sprzedaży silników spalinowych najpóźniej w 2035 roku. Okazuje się jednak, że wcale być tak nie musi, czego dowiedzieliśmy się z ostatniej informacji przedstawionej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

„Decyzja Rządu RP w zakresie prawnego ustanowienia zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych od 2035 r. nie została jeszcze podjęta i nie są prowadzone żadne prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie takiego zakazu” – poinformowało Ministerstwo.

Oczywiście, do deadline’u w postaci 2035 roku jest jeszcze bardzo dużo czasu i sama sytuacja może jeszcze bardzo się zmienić. Mimo tego wątpimy, by producenci polskich marek samochodowych byli gotowi szybko na taką zmianę. Wszystko dlatego, że w naszym kraju w dalszym ciągu nie możemy narzekać na urodzaj, jeśli chodzi o liczbę ładowarek dla samochodów elektrycznych, jak i inne udogodnienia dla elektryków. Wiele wskazuje zatem na to, że na te zmiany trzeba będzie jeszcze poczekać i możecie być dosyć spokojni – w 2035 roku raczej nie zostaną one jeszcze definitywnie wprowadzone.

W dalszym ciągu nie mamy dużo ładowarek do elektryków. Zobaczymy, czy coś się zmieni w tym temacie w najbliższym czasie

samochod diesel spaliny

Rząd planuje, że w 2029 roku w Polsce będzie 36 894 punktów ładowania samochodów elektrycznych. To bardzo ambitne plany, zwłaszcza, że aktualnie mamy ich 1813. Ciekawe, czy będzie to możliwe do wykonania, bo jeśli spojrzymy teraz na tempo prac i na to jak wszystko idzie do przodu, to mamy poważne wątpliwości, czy są to możliwe warunki do spełnienia, czy tylko pobożne życzenia ze strony osób rządzących. Finalnie i tak wszystko zweryfikuje czas…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News