Zakaz rejestracji aut spalinowych staje się faktem! Co dalej z kierowcami?

Zakaz rejestracji aut spalinowych staje się faktem! Co dalej z kierowcami?

zmiana przepisow spaliny

Podaj dalej

Zakaz rejestracji aut spalinowych to temat, który spędza sen z powiek wielu kierowcom. Nic dziwnego, bowiem wprowadzenie takiego zakazu totalnie zrewolucjonizuje nasz rynek i trzeba się na to przygotować. W raporcie austriackiego automobilklubu OAMTC wynika, że aż dwie trzecie Austriaków jest przeciwnych zakazowi rejestracji nowych samochodów spalinowych po 2035 roku. To pierwszego tego typu badanie w Austrii, które wzbudziło ogromne kontrowersje.

Zakaz rejestracji samochodów spalinowych staje się faktem! Co kierowcy o tym wszystkim myślą?

W niedawnym badaniu przeprowadzonym na terenie Austrii tamtejsi kierowcy zostali poproszeni o wyrażenie swojej opinii na temat tego, co sądzą o planowanym zakazie rejestracji nowych aut z silnikami spalinowymi na terenie całej Unii Europejskiej od 2035 roku. Wyniki badania mogą zdziwić, ale wskazuję one na rewizję planów UE. Aż 65 procent respondentów jest bowiem przeciwnych takiemu zakazowi, a tylko 22 procent z nich uważa, że to dobry pomysł, co jasno pokazuje, co społeczeństwo sądzi na temat wprowadzenia takich rewolucyjnych przepisów.

– Pierwsze reprezentatywne badanie w Austrii wyraźnie pokazuje, że nie ma większości w społeczeństwie za zakazem stosowania silników spalinowych. Zresztą większości nie ma też w rządzie. Powstaje zatem pytanie, dlaczego minister transportu w Radzie UE chce głosować za zakazem stosowania silników spalinowych – mówi Bernhard Wiesinger, austriacki automobilklub ÖAMTC, cytowany przez serwis MotoFakty.

Co dalej z autami spalinowymi? Przeciwnicy będą protestować?

spaliny silnik diesla

Większość zwolenników badania uważa, że to jedyny sposób na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Przeciwnicy z kolei mówią, że ich zdaniem samochody elektryczne są mniej ekologiczne, niż można o tym wyczytać w internecie i widzą zbyt wiele nierozwiązanych problemów dotyczących sieci ładowania i czasu trwania oraz zasięgu. Jak sami zatem widzicie, przeciwnicy górują i jakoś nas to szczególnie nie dziwi…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News