Zakaz handlu w niedziele - szykuje się zmiana w przepisach! Wreszcie będziemy mogli robić wtedy zakupy?!

Zakaz handlu w niedziele - szykuje się zmiana w przepisach! Wreszcie będziemy mogli robić wtedy zakupy?!

Czy dziś jest niedziela handlowa (28 lutego 2021 r.)?

Podaj dalej

Politycy pracują nad zmianą w przepisach dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Aktualnie jak wiemy obowiązuje zakaz handlu w niedziele, przez co tylko w wybrane niedziele w roku możemy swobodnie robić zakupy we wszystkich sklepach. Teraz ma pojawić się projekt uszczelniający zakaz, który przewiduje, iż w niehandlową niedzielę będą mogły być otwarte placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 procent przychodów. Na całe szczęście zmiany nie dotyczą stacji benzynowych.

Zakaz handlu w niedziele – szykuje się zmiana przepisów

Czy dziś jest niedziela handlowa? 7 marca 2021 r.
fot. freepik.com

Jak czytamy w serwisie E-Petrol.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości – Janusz Śniadek poinformował, że projekt trafił już do Sejmu. Aktualnie trwa oczekiwanie na nadanie numeru i podpis pani marszałek. Projekt zakłada, że sklepy będą mogły działać normalnie w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa. Jest jednak pewien warunek – ten rodzaj działalności będzie dla danej instytucji dominujący. Tym samym rząd chce walczyć ze sklepami typu Żabka czy Biedronka, które uruchomiły specjalnie usługi pocztowe jako dodatkowe, aby móc legalnie działać także we wszystkie niedziele.

Inspekcja Pracy będzie miała za zadanie sprawdzać, czy dane placówki, które będą wówczas otwarte, spełniają wyżej wspomniane warunki. Przypomnijmy, że ustawa dot. zakazu handlu w niedziele weszła w życie w 2018 roku. Zakaz na szczęście nie obejmuje sprzedaży na stacjach paliw, które zawsze w każdy dzień tygodnia są do naszej dyspozycji.

Zakaz handlu w niedziele – szkoda, że rząd decyduje za nas, kiedy mamy robić zakupy…

Czy jutro jest niedziela handlowa? Marzec będzie wyjątkowy
fot. freepik.com

Szkoda jednak, że rząd chce pozbawić nas możliwości robienia swobodnych zakupów np. w sieci sklepów Żabka, które zawsze były otwarte w każdą niedzielę, dzięki usłudze pocztowej. A wy co o tym sądzicie? Jesteście zwolennikami tego pomysłu? Czy wolelibyście bez problemu w każdą niedzielę robić zakupy? Dajcie koniecznie znać! Naszym zdaniem te przepisy to kpina, choć każdy ma prawo do swojego zdania.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News