Wreszcie dobre informacje dla fanów diesel i benzyny! Na takie wieści czekaliśmy od dawna!

Wreszcie dobre informacje dla fanów diesel i benzyny! Na takie wieści czekaliśmy od dawna!

Podaj dalej

W ostatnim czasie fani benzyny i diesel na próżno mogli szukać dla siebie dobrych wiadomości. Co chwila docierały do nich kiepskie informacje dot. Stref Czystego Transportu czy też podwyższonych cen paliwa. Teraz wreszcie mamy dla nich nieco bardziej optymistyczne informacje.

Diesel i benzyna trochę tańsze

W ostatnich tygodniach cena za diesel potaniała. W najbliższych tygodniach na stacjach możemy zaobserwować lekką obniżkę, jeśli chodzi o ceny paliwa. Dla benzyny Pb98 można spodziewać się średnich cen w okolicach 5,45 zł za litr, natomiast dla 95-oktanowej średnia cena powinna wynosić około 5,12 zł za litr. Oczywiście, nadal są to bardzo wygórowane ceny, jednak stopniowo idzie to wszystko w dół.

Jeśli chodzi o diesel, to jego ceny zanotują największe obniżki na stacjach i średnia cena tego paliwa może wynosić 5,10 zł. Autogaz powinien kosztować około 2,55 zł za litr.

Są powody do optymizmu

diesel-benzyna-paliwo

I z jednej strony można się cieszyć, bo ceny ropy nieco wyhamowały, jednak w dalszym ciągu odsuwa się perspektywa szybkiej odbudowy popytu na produkty naftowe. My mamy nadzieję, że z tygodnia na tydzień ceny za benzynę i diesel będą malały, aż wkrótce zniknie liczba „5” z początkowej ceny za litr tego rodzaju paliwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News