Woda zamiast oleju silnikowego - jak daleko pojedzie samochód? Oni to sprawdzili, co za wynik! [WIDEO]

Woda zamiast oleju silnikowego - jak daleko pojedzie samochód? Oni to sprawdzili, co za wynik! [WIDEO]

woda

Podaj dalej

Na ciekawy eksperyment zdecydował się właściciel kanału na YouTube „Miłośnicy Czterech Kółek”, który zdecydował się z Seata wypompować cały olej i zamiast tego wlać do niego 4,5 litra zimnej wody. Jesteście ciekawi, ile samochód był w stanie przejechać bez ani grama oleju w środku, na samej wodzie? Wynik zaskoczy pewnie niejednego z was, o tym jesteśmy przekonani! Zobaczcie sami jak to wyglądało, zaprezentujemy wam poniżej film wideo.

Woda zamiast oleju silnikowego – ile przejedzie samochód? Zobaczcie to sami! [WIDEO]

Z samochodu został spuszczony cały olej, na miejsce którego została wlana woda. Samochód i tak miał iść na złom, więc postanowiono zrobić eksperyment, ile ów Seat będzie w stanie przejechać bez oleju. Samochód po wlaniu wody bez problemu odpalił i wyruszył w trasę. Początkowo wszystko działało bez zastrzeżeń, dopiero w okolicach 5 kilometra zaświeciła się kontrolka informująca o braku oleju w zbiorniku. Mimo tego samochód nadal jechał normalnie i nic niepokojącego się nie działo.

Silnik nawet po 15 kilometrze nie miał zamiaru się zatrzeć. Po 17 kilometrach nieco „spuchnęły tłoki”, jednak auto nadal poruszało się po drodze. Finalnie zrobiono nim 30 kilometrów, choć zdaniem nagrywającego „byłby w stanie zrobić tym autem jeszcze drugie tyle”. Po przyjechaniu do zakładu postanowiono spuścić wodę ze zbiornika. Co ciekawe wyleciał z niego zielony smar, co wskazuje na to, że ta woda po prostu wręcz wypłukała wszystko co było wewnątrz samochodu. Zresztą, co my tutaj będziemy więcej mówić – zobaczcie to sami! Spodziewaliście się takiego rezultatu? My jesteśmy nieco zaskoczeni!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News