Wielu Polaków nie wie o tym dodatku. A to dodatkowe 600 zł bez żadnych wymagań dla każdego!

Wielu Polaków nie wie o tym dodatku. A to dodatkowe 600 zł bez żadnych wymagań dla każdego!

zus-nowe-doplaty

Podaj dalej

Dodatki finansowe w dzisiejszych czasach są mocno oblegane przez Polaków. O jednym z nich mało z was jednak wie. A warto podkreślić, że można go w łatwy sposób dostać i podreperować rodzinny budżet o 600 złotych co miesiąc. O co dokładnie chodzi? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Wielu Polaków nie wie o tym dodatku. A to dodatkowe pieniądze bez większych wymagań!

rodzina 500 plus dodatek świadczenie pieniądze rząd wybory
fot. freepik.com – roman-

Wielu z nas nie wie, że w przypadku utraty pracy, można ubiegać się w dosyć łatwy sposób o zasiłek dla bezrobotnych. Jest to świadczenie, które zapewnia wsparcie finansowe osobom, które nie posiadają stałego źródła dochodu. Ma ono na celu pomóc przejść suchą stopą przez okres poszukiwania nowego zatrudnienia. Zasiłek dla bezrobotnych można otrzymać w dosyć prosty sposób – wystarczy jedynie poszukiwać pracy – chodzi o zgłoszenie się do urzędu pracy i uczestnictwo w programach szkoleniowych.

Osoba musi spełnić określone warunki, aby otrzymać zasiłek. Państwo wypłaca zasiłek w wysokości 1304,10 zł brutto przez pierwsze trzy miesiące, a potem kwota ta wynosi 1024,10 zł brutto. Można też jednak powalczyć o dodatkowe pieniądze w wysokości 600 zł co miesiąc, które będzie trafiać na wasze konto.

Chodzi o dodatek aktywizacyjny, który przyznaje w Polsce Urząd Pracy. Aby otrzymać go nie jest potrzebny określony dochód. Takie świadczenie otrzymują osoby, które straciły prace, niezależnie od tego, czy mają prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Maksymalna kwota dodatku aktywizacyjnego wynosi 652,10 zł netto. Kto nie może otrzymać dodatku? Istnieją pewne wyjątki, o których przypomina „Strefa Biznesu”.

Kto może otrzymać dodatek aktywizacyjny? Istnieją pewne wyjątki

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
pixabay

Dodatku aktywizacyjnego nie dostaną osoby, które:

  • podjęły zatrudnienie u pracodawcy, u którego posiadały stanowisko pracy, lub wykonywały inną pracę zarobkową bezpośrednio przed rejestracją w urzędzie pracy,
  • przebywają na urlopie bezpłatnym,
  • pracują u pracodawcy zagranicznego,
  • między kolejnymi umowami o pracę występuje przerwa obejmującą dzień roboczy, a w trakcie tej przerwy osoba nie zarejestrowała się w PUP. Wówczas nie jest już zachowana ciągłość zatrudnienia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News