Wielkanoc 2021. Obostrzenia dla kierowców. O czym musimy bezwzględnie pamiętać?

Wielkanoc 2021. Obostrzenia dla kierowców. O czym musimy bezwzględnie pamiętać?

Podaj dalej

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jest to z pewnością czas magiczny, który spędzamy z gronem najbliższych nam osób. Musimy jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju obowiązują konkretne obostrzenia. O czym musimy pamiętać, chcąc wyjechać do rodziny na Wielkanoc?

Wielkanoc tuż, tuż

ograniczenia maseczka

Nowe obostrzenia obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia. Wyjazdy na święta nie zostały nam zabronione przez rząd, choć na konferencjach prasowych wyraźnie słyszeliśmy, że politycy rekomendują nam pozostanie w domach. Wiadomo jednak, że większość z nas się do tego nie dostosuje, ponieważ chcemy odwiedzić bliskich w tym magicznym czasie.

O jakich obostrzeniach wyjeżdżając na święta musimy pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nie musimy nosić maseczki w samochodzie. Musimy jednak pamiętać, by mieć ją przy sobie, ponieważ będzie ona dla nas niezbędna w przypadku wizyty na stacji paliw czy na pustym parkingu.

Pamiętajcie o tym!

maseczka w samochodzie

Posiłki musimy spożywać poza lokalami, dlatego też jeśli będziemy chcieli zatrzymać się na kawkę lub jakąś drobną przekąskę, musimy ją spożyć w samochodzie. Pamiętajcie też, że w najbliższych dniach hotele będą zamknięte – dlatego też dobrze zaplanujcie swoją podróż i upewnijcie się, że macie gdzie spać. O przestrzeganiu dystansu i dezynfekcji rąk nie musimy wam chyba przypominać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News