Wakacje w tym roku będą drogie jak nigdy dotąd. "Tak drogo jeszcze nie było"

Wakacje w tym roku będą drogie jak nigdy dotąd. "Tak drogo jeszcze nie było"

wakacje all inclusive drink drinki

Podaj dalej

Inflacja cały czas rośnie, a my z każdym tygodniem zmagamy się z coraz wyższymi cenami wszelkich produktów. Nic zatem dziwnego, że tegoroczne wakacje będą najdroższe od wielu lat. Eksperci uważają, że w tym roku wakacje będą droższe w porównaniu do ubiegłych lat aż o jedną czwartą dotychczasowej ceny.

Wakacje dawno nie były jeszcze aż tak drogie. Ceny niestety cały czas idą do góry…

samochodem na chorwację na wakacje samochód chorwacja regiojet pociąg
fot. pixabay

Mimo podwyżek cen eksperci uważają, że Polacy i tak chętnie będą udawali się na wakacje. Tak przynajmniej uważa Piotr Henicz, wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Turystyki, który rozmawiał z serwisem RMF FM.

– Na pewno wyjedzie więcej Polaków w tym roku na wakacje niż w roku 2021. Na pewno więcej niż 2020, ale jednak tyle jak w roku 2019. W ostatnich kilku tygodniach mówi się o olbrzymim boomie w biurach podróży i to prawda. Odpowiednio w kwietniu, maju czy w czerwcu tych klientów jest więcej niż w roku 2019, ale jeżeli chcemy oceniać rok do roku, to pamiętajmy, że rok się składa z 12 miesięcy i te straty, które w tym roku były w pierwszych miesiącach, są nie do nadrobienia – tłumaczy ekspert.

Polacy znowu chętnie wracają do sprawdzonych przez siebie destynacji

mandat mandatu prędkość szybka jazda policja
fot. pixabay

W tym roku, zdaniem eksperta, Polacy ponownie będą wybierali swoje ulubione kierunki wakacyjne, z których korzystali przed pandemią koronawirusa.

– Do tych dwóch lat pandemicznych, kiedy mogliśmy podróżować praktycznie tylko tam, gdzie były obostrzenia covidowe na niskim poziomie albo nie było wcale. Natomiast w tym roku wróciło to, co było wcześniej przed Covidem. Polacy najchętniej podróżują do Turcji, do Grecji, do Egiptu, do Hiszpanii, do Bułgarii, do Albanii. To są kierunki, w których Polacy się świetnie czują, gdzie relatywnie ta relacja jakości do ceny jest na poziomie odpowiadającym Polakom – tłumaczy Piotr Henicz, jednocześnie dodając, że tegoroczne wakacje będą droższe w porównaniu do ubiegłych lat niemal o 25 procent. To nie są dla nas dobre informacje…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News