W tym mieście w Polsce jest zdecydowanie najwięcej fotoradarów. Musicie bardzo uważać! [LISTA]

W tym mieście w Polsce jest zdecydowanie najwięcej fotoradarów. Musicie bardzo uważać! [LISTA]

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

W Polsce dostępnych jest już 445 fotoradarów oraz 27 punkty odcinkowych pomiarów prędkości. W niektórych miejscach w naszym kraju jest więcej tego rodzaju urządzeń, a w niektórych z kolei nieco mniej. Jak to wygląda na terenie naszego kraju i jaki wpływ mają fotoradary na poprawę naszego bezpieczeństwa? Już teraz możemy wam zdradzić, że najwięcej fotoradarów jest zdecydowanie na terenie województwa mazowieckiego. Najgorzej wypada województwo opolskie.

Fotoradary niedługo opanują całą Polskę. Jak oceniacie ich wpływ na nasze bezpieczeństwo?

mandat fotoradar zmiany

W ostatnich czterech latach na terenie naszego kraju pojawiło się 15 nowych fotoradarów, które mają na celu zapewnić nam większe bezpieczeństwo. Twórcy aplikacji „Yanosik” stworzyli bardzo ciekawe zestawienie, z którego możemy się sporo dowiedzieć, jeśli chodzi o liczbę fotoradarów i ich rozmieszczenie w naszym kraju. W całej Polsce łącznie jest 445 fotoradarów.

– Większość kierowców, którzy poruszają się z dozwoloną prędkością, zbliżając się do miejsca kontroli odruchowo hamuje. W naszym systemie widzimy dane, które pokazują nam, że kierowcy przejeżdżając obok fotoradaru masowo redukują prędkość, znacznie poniżej obowiązującego limitu – mówi Julia Langa, przedstawicielka aplikacji Yanosik na temat fotoradarów w naszym kraju.

Najwięcej fotoradarów jest w województwie mazowieckim. Najmniej w opolskim, ale nie ma co się temu dziwić

Najwięcej fotoradarów w całym kraju jest w województwie mazowieckim, gdzie tego typu urządzeń jest aż 74. Drugie miejsce zajmuje województwo wielkopolskie (45 fotoradary), a trzecie województwo śląskie, gdzie tego typu urządzeń jest 35 na terenie całego województwa. Najmniej fotoradarów jest z kolei w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim oraz opolskim. Jest ich tam odpowiednio 19, 15, 15 i 10.

Jakie macie zdanie na temat fotoradarów? Uważacie, że chronią one nas przed niebezpieczeństwem? Czy może jesteście zdania, że tylko i wyłącznie pełnią rolę straszaków, a i tak kilka metrów po przekroczeniu fotoradaru wszyscy i tak jeżdżą niezgodnie z przepisami? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach – wasza opinia jest dla nas bardzo ważna!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News