W Polsce brakuje stacji benzynowych. Kierowcy są w rozsypce, nie mają gdzie tankować

W Polsce brakuje stacji benzynowych. Kierowcy są w rozsypce, nie mają gdzie tankować

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Wydawać by się mogło, że w naszym kraju jest dużo stacji benzynowych. W zależności od konkretnego miasta sytuacja wygląda jednak różnie. Kierowcy narzekają od dłuższego czasu, że przy nowej drodze S19 na trasie Rzeszów-Lublin nie ma żadnej stacji benzynowej, przez co trzeba zjechać z trasy i znaleźć stację w pobliżu węzła komunikacyjnego. Jest to dosyć zaskakujące zwłaszcza, że całą trasę pokonuje się przez półtorej godziny.

Kierowcy w Polsce nie mają gdzie tankować. Sytuacja robi się coraz bardziej trudna…

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik.com – coffeekai

Kierowcy, którzy jadą z Rzeszowa w stronę Lublina napotykają na spory problem. Na trasie znajdują się co prawda trzy Miejsca Obsługi Podróżnych – mowa tutaj o MOP Stobierna i Nienadówka, MOP Bukowa I i Bukowa II oraz MOP Jeżowe i Podgórze, natomiast w żadnym z tych punktów nie działa stacja benzynowa, o czym poinformował serwis e-petrol.pl.

Z informacji przedstawionych przez GDDKiA wynika, że w przyszłości planowane jest utworzenie stacji benzynowych na trasie S19 Rzeszów-Lublin w czterech miejscach – na odcinku podkarpackim na MOP Jeżowe i Podgórze oraz na lubelskich MOP-ach Obroki i Janów Lubelski. Póki co jednak przetargi nie zostały rozstrzygnięte, przez co kierowcy mają spore utrudnienia, jeśli chodzi o możliwość tankowania paliwa na wyżej wspomnianym odcinku.

Kierowcy będą musieli trochę poczekać na nowe stacje paliw

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

Przetargi nadal są w trakcie, przez co kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o budowę stacji paliw. Sytuacja ta jest dosyć patowa, ale niewiele wskazuje na to, aby w najbliższych miesiącach coś się w tej kwestii zmieniło. Nie pozostaje nic innego jak poczekać na rozwój wydarzeń i zacisnąć zęby…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News