Volkswagen ma ambitne plany na przyszły rok. Planowane są duże inwestycje

Volkswagen ma ambitne plany na przyszły rok. Planowane są duże inwestycje

volkswagen logo nowe auto

Podaj dalej

Volkswagen zapowiada spore zmiany personalne jak i inwestycje, jakie będą prowadzone w przyszłym roku. Teraz po wielu tygodniach spekulacji, jakie obserwowaliśmy w zagranicznych mediach, wiadomo już, że Herbert Diess w dalszym ciągu będzie dyrektorem generalnym Volkswagena. Co to oznacza dla marki i jakie są najbliższe plany firmy na nadchodzący czas?

Volkswagen planuje spore inwestycje. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Od 1 sierpnia przyszłego roku można spodziewać się dużych zmian, jeśli chodzi o stanowiska szefowskie w Volkswagenie. Nowym szefem zostanie Thomas Schaefer, który w ostatnim czasie odpowiadał za rozwój Skody. Herbert Diess w dalszym ciągu pozostanie na stanowisku dyrektorskim, co z pewnością jest pozytywną informacją dla osób związanych z marką. Teraz można spodziewać się kolejnych inwestycji.

Rada nadzorcza firmy Volkswagen przedstawiła już swoją najnowszą aktualizację, jeśli chodzi o plan działań firmy na nadchodzące pięć lat. Wartość planowanych przez Volkswagena inwestycji wzrosła z planowanych 150 miliardów euro do 159 miliardów euro. Firma duży nacisk planuje postawić na samochody elektryczne, które mają stać się czołowym produktem marki w nadchodzących latach.

Elektryki zawojują rynek. Czy Volkswagen stanie się ich czołowym producentem?

volkswagen diesel logo

Oprócz tego w ostatnich komunikatach marka poinformowała, że przyszły rok ma wprowadzić wiele innowacji, jeśli chodzi o sposób tworzenia samochodów. Póki co wiele szczegółów na ten temat nie wyszło jeszcze na jaw, jednak jedno jest pewne – będzie ciekawie! Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne przecieki i mamy nadzieję, że to nie koniec zmian na rynku motoryzacyjnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News