UWAGA! Większość polskich kierowców straci dowody rejestracyjne! Problem jest potężny

UWAGA! Większość polskich kierowców straci dowody rejestracyjne! Problem jest potężny

dowod rejestracyjny prawo jazdy

Podaj dalej

Kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego mogą mieć spory problem. Policja może zatrzymać ich dowody rejestracyjne z powodu uszkodzonych szyb, które ucierpiały podczas obfitych opadów gradu.

Kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego stracą dowody rejestracyjne?! Na to wygląda…

Praktycznie wszystkie samochody, które w ubiegły czwartek w Tomaszowie Mazowieckim stały na zewnątrz mogą mieć odebrane dowody rejestracyjne. Większość aut ma wybite przednie i tylne szyby oraz uszkodzoną karoserię. Według informacji przedstawionych na facebooku społeczności z Tomaszowa Mazowieckiego policjanci mają polować na właścicieli uszkodzonych aut, w celu zabrania im dowodów rejestracyjnych.

Jest to bardzo kontrowersyjna metoda działań policjantów, zwłaszcza, że szkody właścicielom aut zostały wyrządzone z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Mechanicy mają teraz ręce pełne roboty i nie każdy będzie miał czas, aby zająć się uszkodzonym pojazdem z powodu gradu. A takich aut jest w tamtej okolicy bardzo dużo.

Nie można ich pouczyć…

prawo jazdy
Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli zostawić prawo jazdy w domu

W rozmowie z serwisem Tomaszów Mazowiecki Nasze Miasto aspirant Grzegorz Stasiak przyznał jednak, że policjanci w takich sytuacjach nie mają wyboru. Nie mogą być łaskawi i dać kierowcom pouczenia, ponieważ jest to wbrew prawu. Policja zatem stara się mandatami i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego nakłaniać kierowców do „Szybszej naprawy”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News