UWAGA! Wczoraj wszedł w życie nowy podatek dla kierowców. Zobacz do kiedy musisz go opłacić!

UWAGA! Wczoraj wszedł w życie nowy podatek dla kierowców. Zobacz do kiedy musisz go opłacić!

podatek dla samochodów spalinowych

Podaj dalej

1 lipca w życie weszły nowe przepisy dotyczące podatku dla kierowców. Chodzi o podatek akcyzowy, który wprowadził opodatkowanie dotyczące zmiany rodzaju zarejestrowanego pojazdu na samochód osobowy. Podatek od teraz trzeba będzie zadeklarować i zapłacić po 1 lipca 2022 roku.

Nowy podatek dla kierowców – kiedy będziesz musiał go zapłacić?

Rząd wprowadza nowy podatek od samochodów
Od wczoraj nowe przepisy oficjalnie weszły w życie. Jeśli od 1 lipca do 30 czerwca 2022 roju zmienisz rodzaj pojazdu na samochód osobowy, w tym także kempingowy, to 1 lipca 2022 roku będziesz musiał zapłacić podatek. Dopiero wtedy każdy z nas będzie miał prawny obowiązek złożenia deklaracji uproszczonej i zapłaty akcyzy od aut, w których nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu w wyżej wspomnianym przez nas terminie.

„Oznacza to, że dopiero od 1 lipca 2022 roku podatnicy będą mieć obowiązek złożenia deklaracji uproszczonej oraz obliczenia i zapłaty akcyzy od samochodów, w przypadku których nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu na samochód osobowy w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku” – wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów przypomina

podatek

Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Ministerstwo Finansów, nowe przepisy przewidują również obowiązek uzyskania dokumentu potwierdzającego brak obowiązku zapłaty akcyzy dla samochodów ciężarowych oraz specjalnych o masie całkowitej do 3,5 tony. Resort finansów przypomina także o upłynięciu terminu na zgłaszanie do Centralnego Rejestru Podmiotów Akcyzowych oraz uzupełniania złożonego zgłoszenia rejestracyjnego AKC-R.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News