UWAGA! Te naklejki na szybę nie są już u nas legalne! Grożą wam ogromne mandaty, odklejcie to jak najszybciej!

UWAGA! Te naklejki na szybę nie są już u nas legalne! Grożą wam ogromne mandaty, odklejcie to jak najszybciej!

naklejka ekologiczna polska

Podaj dalej

Wielu kierowców o tym zapomina, jednak w naszym kraju mandat można dostać nawet za niewłaściwą naklejkę na szybie. Policja może ukarać nas, jak będziemy mieli nalepione obrazki z wulgarnymi obrazkami.

Za naklejki na szybie również możesz dostać mandat!

jak usunąć naklejkę

W przypadku, gdy kierowcy na jakiejkolwiek szybie w swojej pojeździe mają naklejoną naklejkę z wulgaryzmami, policja może nas ukarać. W przepisach jasno jest bowiem napisane, że w miejscu publicznym nie można umieszczać nieprzyzwoitych napisów lub używać słów wulgarnych. Mandat w takiej sytuacji wynosi od 50 do 100 złotych.

Innymi naklejkami, za jakie możemy zostać ukarani mandatami dotyczą np. skrótu kraju, w którym zarejestrowany został nasz samochód. W przypadku, gdy wyjeżdżamy za granicę musimy mieć naklejkę PL. Nie możemy mieć naklejki z inicjałami innego kraju, ponieważ policja w przypadku kontroli może mieć do nas o to problem. A chyba tego byśmy nie chcieli.

Takie naklejki na szybie lepiej odklejcie jak najszybciej!

Oprócz tego, choć to raczej oczywiste (mimo wszystko „kreatywnych nie brakuje”), na swoim aucie nie możemy mieć np. napisu „pogotowie” lub „policja”, ponieważ moglibyśmy takimi znakami wprowadzić kogoś w błąd. Jak widzicie warto być ostrożnym, jeśli myślicie o naklejeniu na swoje auto jakieś naklejki. Po co dostać mandat za niewiedzę…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News