UWAGA! Świetna informacja dla fanów THC! Będzie można jeździć w Polsce po marihuanie?!

UWAGA! Świetna informacja dla fanów THC! Będzie można jeździć w Polsce po marihuanie?!

UWAGA! Świetna informacja dla fanów THC! Będzie można jeździć w Polsce po marihuanie?!

Podaj dalej

Posłowie Lewicy złożyli w ostatnim czasie w Sejmie projekt przepisów, który ma za zadanie uregulować sprawy dotyczące medycznej marihuany. Poruszony został także pomysł limitu THC, który umożliwiałby prowadzenie pojazdów. Czy dzięki temu będzie dozwolona w Polsce jazda pod wpływem marihuany?!

Mercedes wprowadzi na rynek mniej modeli coupe i kabriolet

Lewica chce, by jazda po THC była legalna

Lewica proponuje, aby uwarunkowania dotyczące THC były takie same jak przy alkoholu. W propozycji został zawarty pomysł, że stan po użyciu THC zachodziłby, gdyby stężenie tej substancji we krwi wynosiło od 2 do 5 ng na ml. Stan upojenia miałby być w przypadku stężenia większego niż 5 ng na ml. Lewica nie dostosowywała marihuany do jej działania, a jedynie przekwalifikowała stężenie do tego, jakie mamy po spożywaniu alkoholu.

Podobne przeliczniki, jeśli chodzi o marihuanę obowiązują aktualnie w Belgii i Norwegii. W pierwszym z tych państw limit wynosi 1 ng/ml, natomiast w drugim 1,3 ng/ml. Pomysł Lewicy sugeruje zatem umożliwienie legalnej jazdy z nawet dwukrotnie większą zawartością THC we krwi. Zasady w przypadku kontroli policji nie różniłyby się niczym w przypadku jazdy po alkoholu. To samo dotyczy ewentualnych kar.

Czym się różni marihuana od alkoholu?

Według policyjnych danych przedstawionych przez Autokult kierowcy pod wpływem substancji odurzających w 2020 roku brali udział jedynie w 115 wypadkach. W ubiegłym roku osoby pod wpływem alkoholu spowodowały z kolei aż 2015 wypadków. Dlaczego zatem nie wprowadzić takiego przepisu o THC? Póki co jest to jedynie luźny pomysł, do realizacji daleko, ale trzeba przyznać, że wszystko wygląda bardzo ciekawie. Czekamy jak się to rozwinie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News