UWAGA! Sprowadzasz auta z zagranicy? Rząd wprowadza obowiązkową akcyzę na samochody!

UWAGA! Sprowadzasz auta z zagranicy? Rząd wprowadza obowiązkową akcyzę na samochody!

ciezarowki bez diesla

Podaj dalej

Dotychczas kierowcy pojazdów ciężarowych i specjalnych nie musieli płacić akcyzy. Wszystko wskazuje na to, że to się jednak zmieni. Rząd postanowił wprowadzić radykalne zmiany.

Kolejne opłaty

diesel-pieniadze-parking

Kierowcy samochodów osobowych muszą płacić akcyzę w wysokości 3,1 %. Wiele osób, których akcyza nie obowiązywała robiło różne dziwne sztuczki, które narażały budżet państwa na spore straty. Mowa tutaj na przykład o sprowadzaniu osobówki jako ciężarówki.

Rząd postanowił zatem postawić temu kres i zająć się problemem. Już na dniach ma wejść w życie przepis, mówiący o tym, że każdy, kto będzie chciał przerobić auto ciężarowe na osobowe, będzie musiał zapłacić specjalny podatek. Podatek równy będzie akcyzie, która obowiązywałaby przy sprowadzeniu auta jako samochodu osobowego.

Kampery też zostały uwzględnione

góry ferie kamping

Oprócz tego każda osoba, która sprowadzi do Polski samochód, który nie będzie objęty akcyzą, będzie musiała mieć zaświadczenie, potwierdzające, że nie musi płacić podatku. Bez tego nie będziesz mógł zarejestrować ciężarówki z kategorii furgonetki, vana, czy terenówki. W projekcie uwzględnione zostały także kampery.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News