UWAGA! Rząd wprowadzi obniżenie dozwolonej prędkości z 50 do 30 km/h? Sprawa jest już przesądzona!

UWAGA! Rząd wprowadzi obniżenie dozwolonej prędkości z 50 do 30 km/h? Sprawa jest już przesądzona!

ograniczenie prędkości

Podaj dalej

Już niedługo ograniczenie w wysokości 30 km/h może obowiązywać w terenie zabudowanym w całej Holandii! Tweede Kamer pod koniec ubiegłego roku przychyliło się do tego wniosku i niebawem możemy spodziewać się ostatecznej decyzji w tej sprawie. Rząd holenderski ma ręce pełne roboty.

Rząd w Holandii wprowadzi ograniczenie prędkości do 30 km/h?

ograniczenie-prędkości-przepisy-unia-europejska

Aktualnie w Holandii, czyli jak w większości krajów Unii Europejskiej, istnieje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Według przedstawicieli tamtejszych lewicy jest to zdecydowanie za dużo i ci zawnioskowali ostatnio o obniżenie dozwolonej prędkości do 30 km/h.

Parlamentarzyści uważają, że zbyt wiele osób ginie w wypadkach samochodowych. W ubiegłym roku z powodu wypadków zmarło 730 osób. Dla porównania w Polsce mogliśmy mówić o ponad 3 tysiącach ofiar śmiertelnych.

Ciekawe jak zareagowaliby na to polscy kierowcy…

Zobaczymy czy pomysł się przebije, jednak sam jego zamysł jest bardzo oryginalny. Ciekawe jak polscy kierowcy zareagowaliby, gdyby w obszarze zabudowanym kazano im jechać z prędkością 30 km/h. Chyba można się tego domyśleć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News