UWAGA! Rejestracja samochodu od 4 czerwca znacznie się zmieni! Będziecie musieli zrobić to od nowa?!

UWAGA! Rejestracja samochodu od 4 czerwca znacznie się zmieni! Będziecie musieli zrobić to od nowa?!

rejestracja u  dealerów

Podaj dalej

Zapominalskim przypominamy, a niewiedzących informuje, że od 4 czerwca bieżącego roku wchodzą w życie nowe przepisy. Pozwalają one na przeprowadzenie rejestracji pojazdów przez salony dealerskie. Na czym polega zmiana? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu! Zapraszamy.

Rejestracja samochodu przechodzi totalną rewolucję

Zmiana głównie polega na tym, że od 4 czerwca zostaje wprowadzona możliwość rejestracji online pojazdu zakupionego u dealera. Został stworzony specjalny internetowy formularz, dzięki któremu pracownik salonu w imię nabywcy będzie mógł go zarejestrować. Trzeba przyznać, że jest to duże udogodnienie! Zawsze to mniej formalności na naszych barkach.

„Stworzenie prawnych możliwości rejestracji samochodów za pośrednictwem salonów dealerskich jest wynikiem wieloletnich starań Związku by maksymalnie ograniczyć biurokrację w tym procesie. Pandemia COVID-19 paradoksalnie pomogła w zrealizowaniu zmian prawa, które czekały w ministerialnych szufladach dobre 10 lat. I teraz stacje dealerskie mogą się stać w pewnym sensie centrami rejestracji pojazdów bo będą to mogły robić online nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm leasingowych. Ograniczenie liczby kolejnych etapów w mozolnym procesie rejestracji pozwoli przejść na nowy poziom współpracy” – mówi Prezes Związku Dealerów Samochodów, Marek Konieczny cytowany przez Moto Fakty.

Spore udogodnienie

rejestracja samochodu

Teraz zatem jak będziecie kupowali nowy pojazd będziecie mogli upoważnić salon do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu. Z pewnością jest to spora wygoda i fajnie, że wreszcie będzie taka możliwość. Oby więcej takich inicjatyw!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News