UWAGA! Poważne oszustwo na stacjach benzynowych! Chodzi o LPG! Zobacz, czy zostałeś oszukany!

UWAGA! Poważne oszustwo na stacjach benzynowych! Chodzi o LPG! Zobacz, czy zostałeś oszukany!

lpg samochod na gaz

Podaj dalej

Aż 190 funkcjonariuszy z CBŚP i KAS wzięło udział w akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa wprowadzała do obrotu gaz grzewczy jako napędowy za pośrednictwem stacji LPG. Działania miały miejsce na terenie czterech województw, a ostatecznie zostało zatrzymanych 17 osób.

Mercedes EQS – nowy konkurent Tesli?

Oszustwo na stacjach LPG!

Tankowanie LPG autogaz

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

– Wzięło w nich udział blisko 190 funkcjonariuszy, którzy przeszukali 70 lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania, użytkowania i siedziby podmiotów gospodarczych, zamieszanych w nielegalny proceder. Zabezpieczono dokumentację, komputery, nośniki danych i telefony – powiedziała nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP, cytowana przez serwis Onet.pl.

Okradli Skarb Państwa na 4 mln zł!

Cały proceder rozpoczynał się legalnym nabyciem gazu płynnego LPG w składach podatkowych prowadzonych przez spółkę działającą na rynku energetycznym. Później gaz był przewożony do składu podatkowego prowadzonego przez członków grupy, gdzie została tworzona fałszywa dokumentacja.

Grupa działała od stycznia 2018 r. do kwietnia 2021 r. na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego i warmińsko–mazurskiego. Grupa naraziła Skarb Państwa na straty ponad 4 mln zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News