UWAGA! Od przyszłego roku nowe obowiązkowe wyposażenie dla kierowców! Każdy z was będzie musiał to mieć!

UWAGA! Od przyszłego roku nowe obowiązkowe wyposażenie dla kierowców! Każdy z was będzie musiał to mieć!

wyposażenie-obowiazkowe-przepisy-mandat

Podaj dalej

Już niedługo w życie wejdą nowe przepisy, na mocy których każdy nowy samochód w Unii Europejskiej będzie musiał mieć nowe obowiązkowe wyposażenie. Zmiany będą duże, więc warto się na to odpowiednio nastawić. Co się zmieni, jeśli chodzi o obowiązkowe wyposażenie samochodów?

Od przyszłego roku nowe obowiązkowe wyposażenie samochodów w UE. Co się zmieni?

Od maja przyszłego roku każdy nowy samochód, który wejdzie do sprzedaży od maja przyszłego roku będzie musiał mieć nowe obowiązkowe wyposażenie. Od 2024 roku tym przepisem będą objęte także wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Wszystkie te samochody będą musiały posiadać m.in. funkcje inteligentnego dostosowania prędkości oraz ułatwienia w zakresie montażu alkomatów blokujących zapłon.

Ponadto samochody będą posiadały systemy, które będą miały za zadanie monitorowanie senności oraz uwagi kierowcy. Jeśli system uzna, że kierowca nie skupia swojej pełnej uwagi na trasie, to pojazd zaproponuje przerwę w jeździe. Ponadto pojawi się też awaryjny sygnał stopu oraz wykrywanie obiektów przy cofaniu w postaci czujników parkowania z tyłu lub kamery cofania – w zależności od danego modelu samochodu.

Zmiany zostaną wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo kierowców. Trzeba przyznać, że brzmi to wszystko bardzo ciekawie

For. pixabay.com

To jednak nie koniec zmian. Nowe samochody od przyszłego roku będą posiadały także zaawansowany system hamowania, rejestrator danych na temat wypadków, który umożliwi funkcjonariuszom poznanie przyczyn wypadku oraz system utrzymywania samochodu na danym pasie ruchu. Wszystko to oczywiście w trosce o bezpieczeństwo kierowców. Wydaje się, że zmiany wyglądają na papierze bardzo ciekawie i czekamy już na to, jak to wszystko zostanie wdrożone w życie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News