UWAGA! Od maja duże zmiany, jeśli chodzi o opony. Musicie kupić nowe komplety? - WYJAŚNIAMY

UWAGA! Od maja duże zmiany, jeśli chodzi o opony. Musicie kupić nowe komplety? - WYJAŚNIAMY

opony wymiana wiosna

Podaj dalej

Na początku maja informowaliśmy was o tym, że w życie weszły nowe wymogi europejskie dotyczące etykiet i oznaczeń na oponach samochodowych. Duża część z was pisała do mnie wiadomości prywatne, aby dopytać się, czy w związku z tymi przepisami, konieczny jest zakup nowych kompletów opon. Postanowiłem wam ten temat wyjaśnić.

Opony przeszły rewolucje, ale nie musicie wyrzucać starych kompletów

opony letnie zimowe
fot. freepik.com

Nowe opony – co musisz wiedzieć o tej technologii?

We wprowadzonej zmianie najważniejszy jest fakt, iż od początku bieżącego miesiąca nie jest dozwolone używanie opony lasach F i G z powodu oporu toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni. Nowa skala obejmuje tylko 5 klas (od A do E). Oprócz standardowej etykiety, zgodnie z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie, pojawi się również ikona dotycząca przyczepności na oblodzonej drodze.

Wprowadzenie nowych zmian nie oznacza, iż musicie kupić sobie nowy komplet opon. Jest to tylko i wyłącznie zmiana, która ma na celu poprawę waszego bezpieczeństwa. Na nowej etykiecie zostały wprowadzone m.in. dodatkowe piktogramy informujące o zwiększonej przyczepności opon na śniegu czy też dodano kod QR, który można zeskanować.

Bezpieczeństwo to podstawa

letnie opony

Nowe symbole przyczepności mają wam pomóc w łatwiejszym znalezieniu i zakupie opon. Pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie swoich starych kompletów!

Opony jeszcze nigdy nie były tak tanie – SPRAWDŹ!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News