UWAGA: Od 9 listopada zniknie w Polsce podatek paliwowy?! Ceny benzyny, diesla i LPG wrócą do stanu sprzed pandemii

UWAGA: Od 9 listopada zniknie w Polsce podatek paliwowy?! Ceny benzyny, diesla i LPG wrócą do stanu sprzed pandemii

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Podaj dalej

W ostatnim czasie cały czas słyszy się o wysokim wzroście inflacji w naszym kraju. Cierpią na tym zwłaszcza kierowcy, którzy muszą płacić horrendalne stawki za paliwo – mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu czy LPG. Czy w przyszłym tygodniu coś w tym aspekcie się zmieni? Tego chciałby poseł Konfederacji Robert Winnicki, który podczas piątkowej rozmowy w Polsat News w programie „Graffiti” wypowiedział się na temat podwyższonych stóp procentowych. Czy benzyna, LPG i diesel w końcu wrócą do normalnych cen sprzed pandemii koronawirusa? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 9 listopada zniknie w Polsce podatek paliwowy? Benzyna, LPG i diesel będą kosztowały normalne pieniądze?

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel
fot. pixabay

Winnicki został zapytany jakie jest jego zdanie na temat wprowadzenia w Polsce bonu energetycznego, o którym informowaliśmy już Was na naszych łamach. Przypomnijmy, że rząd przewiduje wsparcie obywateli w wysokości około trzech miliardów złotych z tytułu wysokich cen paliw oraz energii.

– To jest kiepski pomysł. Musimy iść w innym kierunku. Należy obniżać podatki na paliwo, prąd, gaz i wszystkie nośniki energii, które powodują, że wszystkie towary idą do góry – uważa poseł koła Konfederacji Wolność i Niepodległość.

– Nasza energetyka odstaje względem innych państw UE. 70 proc. energii Polski jest z węgla. Dziś Unia Europejska równa się wysokim cenom prądu w domach, a zwłaszcza w przedsiębiorstwach. Inflacja nie musiała być taka wysoka, nie musieliśmy, jako państwo, drukować tylu pieniędzy, gdybyśmy nie stosowali polityki lockdownów, która nie była skuteczna – uważa Winnicki w rozmowie z Polsat News.

Winnicki ma rację – ale to, że on chce obniżki podatków o niczym niestety nie świadczy. Za tym muszą pójść czyny i konkretne pomysły

diesel paliwo benzyna

Trudno się z nim nie zgodzić. Ale to, że on i jego partia ma postulaty, w których apelują o obniżkę inflacji i niższe podatki, wcale nie oznacza, że tak się stanie. A na pewno nie w nadchodzących dniach. Pora wam to uzmysłowić i niestety trzeba się z tym pogodzić. Miejmy nadzieję, że nasze portfele to wytrzymają. No bo ileż można płacić za benzynę czy diesla ponad 6 złotych za litr…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News