UWAGA! Każdy polski kierowca powinien obowiązkowo mieć kamerkę samochodową? Wiele na to wskazuje!

UWAGA! Każdy polski kierowca powinien obowiązkowo mieć kamerkę samochodową? Wiele na to wskazuje!

UWAGA! Każdy polski kierowca powinien obowiązkowo mieć kamerkę samochodową? Wiele na to wskazuje!

Podaj dalej

Kamerka samochodowa w ostatnim czasie jest bardzo popularnym produktem wśród polskich kierowców. Coraz chętniej ją kupujemy, o czym świadczą oficjalne statystyki. Jak wiemy jest to świetny produkt, który umożliwia nam zabezpieczenie się w przypadku kolizji, w której sprawca wypadku nie chciałby przyznać się do swojej winy.  Czy uważacie, że powinno być to obowiązkowe wyposażenie kierowców w Polsce? W sumie, nie mamy nic przeciwko! Przynajmniej wszystko będzie uczciwe i transparentne.

Kamerka samochodowa – czy każdy z nas powinien ją obowiązkowo mieć?

wyprzedzanie
W tym momencie kierowca z kamerką zmienia pas do wyprzedzania tego auta… tego tam, daleko.

Historia kamerek samochodowych pochodzi z Rosji, gdzie w tamtejszym kodeksie drogowym widnieje przepis, który mówi, że w przypadku potrącenia pieszego, kierowca z własnej kieszeni jest zobowiązany do zapłacenia wysokiego odszkodowania. Nie był to jednak zbyt fortunny przepis, ponieważ doprowadziło to do tego, że tamtejsi mieszkańcy wręcz szukali jakiegoś sposobu, aby znaleźć się pod kołami samochodu. Większość kierowców decydowała się zatem tam na zakup kamerek samochodowych, które rejestrowały tego typu zdarzenia, co umożliwiało walkę kierowcom o swoje prawa.

Może warto byłoby pomyśleć, aby obowiązek posiadania kamerki samochodowej został wprowadzony również w Polsce. Kiedyś w mediach słyszało się o takim pomyśle, ale summa summarum niewiele z tego wynikło. Bardziej było to potraktowane w ramach ciekawostki, a sam pomysł nie był przez nikogo rozważany na poważnie. A szkoda, bo naszym zdaniem znacznie ułatwiłoby to pracę policji oraz doprowadziłoby na pewno do bardziej sprawiedliwego rozstrzygania wielu spornych spraw. Często bowiem musimy opierać się bowiem na tym, co powiedzą uczestnicy zdarzenia, którzy lubią zakłamywać rzeczywistość i nieco przechylać ją na swoją korzyść.

Kamerka samochodowa – hit czy kit? Dajcie znać co myślicie!

cwaniak mercedes

A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że jest to pomysł warty rozważenia, zwłaszcza, że w ostatnim czasie nastąpiła spora zmiana, jeśli chodzi o przepisy dot. pierwszeństwa dla pieszych? Dajcie znać co o tym sądzicie – jesteście zwolennikami wprowadzenia kamerek samochodowych jako obowiązkowego wyposażenia dla kierowców czy uważacie, że jest to totalnie bez sensu? Czekamy na waszą opinię!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News