UWAGA! Jest już decyzja ws. obowiązkowego wyposażenia auta! Te rzeczy musimy mieć w bagażniku?!

UWAGA! Jest już decyzja ws. obowiązkowego wyposażenia auta! Te rzeczy musimy mieć w bagażniku?!

Podaj dalej

Ministerstwo Infrastruktury podjęło już decyzję co do pomysłu zmiany przepisów dot. obowiązkowego wyposażenia samochodu. Finalnie obowiązkowe wyposażenie auta się nie zmieni, dlatego też w przypadku jazdy w naszym kraju nie musimy się niczego obawiać.

Obowiązkowe wyposażenie auta – co się zmieni?

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku zagranicznego wyjazdu, ponieważ w większości krajach obowiązkowe wyposażenie auta jest zupełnie inne niż w Polsce. Przez to polscy kierowcy mogą dosyć niespodziewanie „zarobić” mandaty. Dane przedstawione przez Komisję Europejską są jednoznaczne – Polska i Rumunia jako jedyne w UE nie mają obowiązku wożenia ze sobą apteczki pierwszej pomocy.

Jest to dosyć szokująca informacja, ponieważ na liście jest nawet gaśnica. Apteczka według danych przedstawionych przez wielu analityków jest prawie dwa razy bardziej potrzebna niż gaśnica. W ostatnim czasie Ministerstwo Infrastruktury miało plan, aby zmienić dotychczasowe przepisy. Finalnie jednak po długiej fali rozmów pomysł ten został odrzucony i w najbliższym czasie nie będziemy świadkami żadnych zmian.

Co o tym sądzicie?

A wy co o tym myślicie? Uważacie, że to dobre posunięcie? Czy też jesteście może zdania, że każdy kierowca powinien mieć ze sobą apteczkę pierwszej pomocy? Dajcie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News