UWAGA! Gazprom wstrzymuje dostawy LPG! Fatalne informacje dla kierowców - ceny za gaz wzrosną o 300%?!

UWAGA! Gazprom wstrzymuje dostawy LPG! Fatalne informacje dla kierowców - ceny za gaz wzrosną o 300%?!

lpg diesel benzyna

Podaj dalej

Fatalne informacje dla kierowców LPG – Gazprom postanowił zawiesić dostawy gazu płynnego (LPG) do wszystkich krajów. Wszystko z powodu pożaru w fabryce spółki w Nowym Urengoju – czytamy w gazecie „Wiedomosti”. To fatalna informacja dla kierowców, którzy posiadają samochód z instalacją LPG – czekają was kolejne podwyżki, jeśli chodzi o ceny gazu. Tym razem nie mowa tutaj o groszowych sprawach. Temat wydaje się być bardzo poważny.

PILNE! Gazprom wstrzymuje dostawę LPG – można spodziewać się gigantycznych podwyżek na stacjach benzynowych?!

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Według gazety Gazprom kontynuuje aktualnie sprzedaż LPG na elektronicznej platformie handlowej, a wznowienie transportu spodziewany jest pod koniec drugiej połowy sierpnia. Incydent w zakładzie Gazpromu w Urengoj doprowadził oczywiście do wzrostu cen autogazu, które od początku roku już wykazywały sporą tendencję wzrostową. W środę cena LPG na SPIMEXie wzrosła o 4,7 procent i osiągnęła 53 353 rubli za tonę. To już poważny wzrost.

Eksperci rosyjscy nie mają wątpliwości – należy spodziewać się kolejnych wzrostów cen autogazu. Jego produkcja w Rosji może spaść nawet o 15 procent, a ceny dla konsumentów mają wzrosnąć zarówno w handlu hurtowym, jak i detalicznym. W niektórych serwisach czytało się, że ceny mogą wzrosnąć nawet o 200-300 procent, jednak taki scenariusz jest raczej mało możliwy. Choć, patrząc na to co się dzieje w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Wcale nie bylibyśmy tym zaskoczeni.

Fatalne wieści dla kierowców z samochodami LPG. Tego się nie spodziewaliście, co?!

bio lpg paliwo

Wicepremier rosyjski zapowiada, że w najbliższych tygodniach mają zostać opracowane działania, które mają na celu normalizowanie rynku autogazu w celu zaspokojenia popytu krajowego. Miejmy nadzieję, że sytuacja się unormuje, ponieważ tracą na tym również i polscy kierowcy, którzy muszą sięgać na stacjach benzynowych coraz głębiej do swoich kieszeni. Nie pozostaje nic innego jak czekać na rozwój sytuacji. Póki co nie wygląda to jednak optymistycznie. Niestety…

źródło: „Wiedemosti” + NGV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News