Uciekał traktorem przed policją! Miał w organizmie 2,5 promila!

Uciekał traktorem przed policją! Miał w organizmie 2,5 promila!

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska

Podaj dalej

O czymś takim jeszcze nie słyszeliśmy. Do nietypowej sytuacji doszło w Woli Bałuckiej w województwie łódzkim, gdzie 46-letni mężczyzna jechał traktorem w stanie nietrzeźwości. Na dodatek mężczyzna nie miał należytych uprawnień do prowadzenia traktora i gdy został przyłapany przez funkcjonariuszy policji, próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak ta sztuka finalnie mu się nie udała. Teraz 46-latek odpowie za swoje czyny przed sądem i czekają go spore konsekwencje.

46-letni mężczyzna uciekał traktorem przed policją. W momencie zdarzenia miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi

policja sposób na kierowców mandat dron policyjny
fot. pixabay

Z informacji przedstawionych przez rzeczniczkę łaskiej policji st. asp. Katarzynę Staśkowską, funkcjonariusze policji otrzymali telefoniczne zgłoszenie o dziwnym poruszaniu się traktora w miejscowości Orchów Wesółka. Policjanci podczas patrolu szybko uchwycili wyżej wspomniane osoby i postanowili je skontrolować, w celu zobaczenia, czy mają oni należyte uprawnienia i czy nie kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości.

– Podczas patrolowania okolicznych miejscowości, policjanci zauważyli poruszające się po drodze publicznej w miejscowości Wola Bałucka wskazane pojazdy. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych stróże prawa dali znak do zatrzymania. Kierowca osobowej skody zatrzymał się, natomiast kierowca poruszający się ciągnikiem rolniczym podjął próbę ucieczki. Mężczyzna chciał uciec skręcając w nieutwardzoną drogę. Po krótkim pościgu traktorzysta został zatrzymany – poinformowała Katarzyna Staśkowska z łaskiej policji.

Funkcjonariusze odkryli liczne nieprawidłowości związane z pojazdem jak i samym kierowcą. Teraz sprawa trafi do sądu

mandat policja lubuska oswietlenie
foto: policja lubuska

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy policji szybko okazało się, że mężczyzna, który kierował ciągnikiem miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Ponadto 46-letni mężczyzna nie miał należytych uprawnień do kierowania tymże pojazdem. Policjanci w toku śledztwa ustalili również, że pojazd nie miał ważnego przeglądu technicznego, a na dodatek nie posiadał on wykupionego ubezpieczenia OC. To niestety zatem nie mogło skończyć się inaczej, niż skierowaniem sprawy do sądu. 46-latkowi za popełnione przez niego czyny grozi kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News