To najmniej awaryjne samochody na rynku. Po prostu musisz je mieć [LISTA]

To najmniej awaryjne samochody na rynku. Po prostu musisz je mieć [LISTA]

To najmniej awaryjne samochody na rynku. Po prostu musisz je mieć [LISTA]

Podaj dalej

Raport Niemieckiego Stowarzyszenia Dozoru Technicznego w skrócie TÜV – polega na zliczeniu wszystkich znalezionych usterek przez diagnostów technicznych. Warto również wspomnieć o tym, że jest to jeden z najważniejszych raportów publikowanych w Niemczech.

Co tak właściwie przedstawia i jak wygląda Raport TÜV?

awaria pompa paliwa

Na wstępie trzeba wspomnieć, że badania techniczne pojazdów wyglądają zupełnie tak samo jak w Polsce, z tą różnicą, że są one dokładniejsze oraz obejmują większą liczbę punktów kontrolnych. Podczas takiego badania sprawdzana jest sprawność hamulców, oświetlenia, ogumienia, układu wydechowego oraz amortyzatorów, zwracając ogromną uwagę na zaawansowanie procesów korozyjnych w ważnych elementach z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Najważniejsze jest to, że każdy przegląd ma dokładnie taki sam przebieg i obejmuje ten sam zestaw czynności kontrolnych. Takie podejście pozwala na obiektywne porównywanie samochodów na podstawie ich oceny diagnostycznej. Statystyki zawierają głównie informacje o istotnych usterkach, a końcowy wynik zależy od udziału aut z poważnymi usterkami w całkowitej liczbie zbadanych egzemplarzy danego modelu.

Aby znaleźć się w raporcie TÜV należy najpierw spełnić pewne wymogi

samochod awaria diesel

Twórcy statystyki biorą pod uwagę samochody, które przyjechały na kontrolne badania techniczne w liczbie przynajmniej 10 000 egzemplarzy. W przypadku, w którym nie spełniono tego warunku potencjalny model nie jest w ogóle brany pod uwagę w raporcie TÜV. W głównej mierze ten problem dotyczy samochodów popularnych na innych rynkach europejskich, a niestety niedostępnych oficjalnie w Niemczech. Oczywiście może być to też spowodowane nikłą popularnością danego pojazdu u naszych bliskich sąsiadów.

Tak prezentuje się lista najmniej awaryjnych pojazdów (pod marką podany jest w procentach wskaźnik wypadków)

1. Audi TT
7,7 %
2. Mercedes B-Klasse
8,1 %
3. Mercedes SLK
8,60%
4. Mazda CX-5
10,7%
5. Mercedes GLE
11,2%
6. Audi Q5
11,3%
7. Mazda 3
11,4%
8. Mitsubishi ASX
11,6%
9. Audi Q3
11,9%
9. Opel Mokka
11,9%

źródło: raport TUV + Moto Fakty

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News