To najgorsi kierowcy w całej Europie. Zaskakujące miejsce Polski w rankingu

To najgorsi kierowcy w całej Europie. Zaskakujące miejsce Polski w rankingu

stacja paliw więzienie pieniądze oszustwo

Podaj dalej

Zastanawiacie się, w którym kraju są najgorsi kierowcy w Europie? Jeśli tak, to mamy dla was świetną wiadomość – dzięki raportowi ze strony Vinci Autoroutes jest to już możliwe. Zastanawiacie się, jak wśród tych kierowców wyglądają Polacy? Jeśli tak, to w naszym artykule dowiecie się wszystkiego na temat najgorszych kierowców Europie i pozycji Polaków w tymże zestawieniu. Gotowi? No to zaczynamy!

To najgorsi kierowcy w całej Europie! Szokujące wyniki najnowszego badania. Zgadzacie się z nim?

kierowca samochod podatek
fot. freepik

W tegorocznym badaniu opublikowanym przez Vinci Autoroutes i Ipos przebadano niemal 12,5 tysiąca kierowców z 11 krajów w Europie. Najgorzej w całym zestawieniu, jak informuje serwis Auto Świat, wypadli Grecy, którzy najbardziej agresywnie ignorują przepisy ruchu drogowego. Grecy podczas jazdy są agresywni, nieuprzejmi oraz ignorują czerwone światła najbardziej ze wszystkich krajów w Europie, w których przeprowadzono badanie. To wcale nie oznacza jednak, że Polacy są od nich o wiele lepsi. Wręcz przeciwnie, jesteśmy na podobnym poziomie…

Badanie zostało przeprowadzone w marcu bieżacego roku. Greccy kierowcy byli w nim najbardziej krytyczni wobec swoich nawyków na drogach. Grecy uzyskali także pierwsze miejsce w rankingu dotyczącym najwyższych wyników w zakresie niebezpiecznej jazdy. A jak wypadli Polacy? Z badania wynika, że największym problemem kierowców z naszego kraju jest egoizm za kierownicą. 42 proc. Polaków uważa, że podczas prowadzenia auta zbyt wielu z nas myśli tylko o komforcie, zamiast o innym osobach. To pokazuje jasno, że mamy w dalszym ciągu nad czym pracować.

Polacy nie znaleźli się na samym dnie zestawienia, ale i tak nie ma wielu powodów do optymizmu

kierowca rozmowa telefon
fot. freepik

Autoświat informuje, że najlepiej w rankingu wypadli Brytyjczycy – niemal 70 proc. badanych kierowców z tego kraju uważa, że kierowcy z ich kraju są spokojnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego. Ponadto tamtejsi kierowcy nie mają zbyt wiele negatywnych słów do powiedzenia na temat kierowców z innych kraj. Tutaj górują Włosi, którzy najbardziej krytykują obywateli innych krajów. Trzeba przyznać, że wyniki badań są zaskakujące, natomiast jedno jest pewne – w każdym kraju kierowcy mają nad czym pracować, aby jazda po drogach była bezpieczniejsza i bardziej spokojna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News