To najbardziej awaryjne 9-letnie samochody na rynku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj [LISTA]

To najbardziej awaryjne 9-letnie samochody na rynku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj [LISTA]

To najbardziej awaryjne 9-letnie samochody na rynku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj [LISTA]

Podaj dalej

Podczas zakupu auta używanego wielu z nas obawia się o jego bezawaryjność. Nic w tym dziwnego – jeśli już inwestujemy swoje pieniądze w zakup określonego pojazdu, liczymy, że posłuży nam na wiele lat. Prezentujemy wam kolejny raport TUV, w którym poznacie najbardziej awaryjne 8 i 9-letnie samochody na rynku, które warto omijać szerokim łukiem. Gotowi? No to zaczynamy, życzymy wam miłej lektury!

To najbardziej awaryjne 8-9 letnie samochody na rynku. Pod żadnym pozorem ich nie kupujcie!

silnik awaria freepik
Freepik

Przed nami kolejne zestawienie TUV, w którym tym razem znalazły się najbardziej awaryjne 8 i 9-letnie samochody używane. W rankingu auta zostały pogrupowane według wieku oraz usterek. Im niższy odłamek usterek, tym model samochodu jest bardziej niezawodny. W raporcie znalazły się zarówno usterki wykryte podczas przeglądów, jak i inne niedoskonałości samochodów, które mogą mieć zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Raport powstaje okresowo na podstawie rezultatów przeglądów technicznych aut na terenie Niemiec.

Warto pamiętać, że w rankingu TUV nie zawsze wszyscy właściciele swoich pojazdów odnajdą poszczególne samochody. Twórcy zestawienia w swoim rankingu biorą bowiem pod uwagę tylko i wyłącznie modele, które przyjechały na kontrolne badania techniczne w Niemczech w liczbie minimum 10 tysięcy pojazdów. W przypadku niespełnienia tego warunku, dany model samochodu nie jest brany pod uwagę przy tworzeniu zestawienia. Warto o tym pamiętać, ponieważ ma to spory wpływ na odbiór przez nas tego zestawienia.

Przedstawiamy wam wyniki zestawienia. Jesteście zaskoczeni?

Jeśli chodzi o najbardziej awaryjne 8-9 letnie samochody, to tutaj pierwsze miejsce z największym wskaźnikiem usterek zajął model Renault Kangoo (31,8 proc.) usterek. Kolejne lokaty przypadły takim modelom jak Fiat Panda, Dacia Logan, Renault Twingo czy Renault Clio. W czołowej dziesiątce zestawienia znalazły się jeszcze miejsca dla takich modeli jak Fiat Punto, Dacia Sandero, Ford Galaxy, Dacia Duster i Renault Megane. Jesteście zaskoczeni takim przebiegiem zestawienia czy jednak spodziewaliście się podobnych rozstrzygnięć? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News