To najbardziej awaryjne 7-letnie samochody! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

To najbardziej awaryjne 7-letnie samochody! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

silnik awaria freepik

Podaj dalej

Wielu z nas w tych trudnych dzisiejszych czasach decyduje się na zakup samochodu używanego. Nic w tym dziwnego – ceny nowych samochodów są naprawdę wysokie i nie każdego stać na to, by kupić sobie pojazd z salonu. Warto jednak uważać przy tego typu transakcjach – niektóre auta używane bardzo często się psują i mają niezliczoną liczbę awarii. Dlatego też przedstawiamy wam ranking przygotowany przez TUV dotyczący najbardziej awaryjnych siedmioletnich samochodów. Życzymy miłej lektury!

To najbardziej awaryjne 7-letnie samochody osobowe na rynku. Uważaj na nie!

Zestawienie TUV jest bardzo pomocne dla osób, które myślą o kupnie auta używanego. Z tego zestawienia możemy dowiedzieć się, jakie auta często się psują, co pozwoli nam odwieść się od pomysłu zakupu niektórych modeli. TUV w swoich rankingach zazwyczaj grupuje poszczególne samochody według ich wieku oraz określa odsetek egzemplarzy z usterkami z ogólnej liczby samochodów. Im niższy ten odsetek, tym auto jest bardziej niezawodne i godne polecenia. Cały raport powstaje na bazie danych, któe są zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych aut na terenie Niemiec.

Pamiętajcie jednak, że w rankingu znajdują się tylko i wyłącznie modele samochodów, które pojawiły się w Niemczech na badaniach technicznych w liczbie minimum 10 tysięcy egzemplarzy. W przypadku, gdy ten warunek nie został spełniony, auto nie widnieje w rejestrze i nie zobaczycie go w naszym zestawieniu. Jesteście ciekawi jak prezentuje się ranking najbardziej awaryjnych samochodów wraz ze wskaźnikiem usterek w procentach? Już go wam prezentujemy poniżej. Ciekawe, czy będziecie zaskoczeni pozycją niektórych samochodów.

Te samochody zaskakująco często się psują. Byłeś tego świadomy?

Najbardziej awaryjnym siedmioletnim samochodem został Fiat Punto z wynikiem 23,3 proc. Drugie miejsce przypadło Renault Kangoo (22,1 proc.), natomiast trzecie miejsce podium przypadło Dacii Dokker (21,7 proc.). Dalsze miejsca w rankingu zajęły Dacia Duster, VW Sharan, BMW 5, Seat Alhambra oraz Dacia Sondero. Jesteście zaskoczeni tymi wynikami? Przymierzaliście się do zakupu któregoś z tych aut? Jeśli tak, to sprawdźcie je dokładnie – ranking nie kłamie i coś może być na rzeczy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News