To najbardziej awaryjne 3-letnie samochody! Kierowcy unikają ich jak ognia [LISTA]

To najbardziej awaryjne 3-letnie samochody! Kierowcy unikają ich jak ognia [LISTA]

silnik awaria freepik

Podaj dalej

Kierowcy bardzo często skłaniają się ku kupnie aut używanych, co jest zupełnie zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny, jakie trzeba zapłacić za nowe samochody. TUV w swoim kolejnym raporcie przedstawił najbardziej awaryjne 2 i 3-letnie samochody, które należy omijać szerokim łukiem przy zakupie potencjalnego używanego pojazdu. O jakich samochodach mowa? Tego rzecz jasna dowiecie się z naszego artykułu. Zapraszamy!

To najbardziej awaryjne 3-letnie samochody. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na ich kupno!

awaria uzywany samochod

Zestawienie TUV jest bardzo pomocne dla osób, które myślą o kupnie auta używanego. Z tego zestawienia możemy dowiedzieć się, jakie auta często się psują, co pozwoli nam odwieść się od pomysłu zakupu niektórych modeli. TUV w swoich rankingach zazwyczaj grupuje poszczególne samochody według ich wieku oraz określa odsetek egzemplarzy z usterkami z ogólnej liczby samochodów. Im niższy ten odsetek, tym auto jest bardziej niezawodne i godne polecenia. Cały raport powstaje na bazie danych, które są zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych aut na terenie Niemiec.

Pamiętajcie jednak, że w rankingu znajdują się tylko i wyłącznie modele samochodów, które pojawiły się w Niemczech na badaniach technicznych w liczbie minimum 10 tysięcy egzemplarzy. W przypadku, gdy ten warunek nie został spełniony, auto nie widnieje w rejestrze i nie zobaczycie go w naszym zestawieniu. Jesteście ciekawi jak prezentuje się ranking najbardziej awaryjnych samochodów wraz ze wskaźnikiem usterek w procentach? Już go wam prezentujemy poniżej. Ciekawe, czy będziecie zaskoczeni pozycją niektórych samochodów.

Najbardziej awaryjne samochody na rynku. Które auta należy omijać szerokim łukiem?

sprzeglo awaria biegi

Pierwsze miejsce w tym niechlubnym zestawieniu 2 i 3-letnich samochodów używanych zajęła Dacia Logan z poziomem usterek w wysokości 11,6 proc. Drugie miejsce przypadło z kolei Dacii Duster (11,4 proc.), a najniższy stopień podium przypadł Renault Kangoo (9,2 proc.). Dalej znalazły się takie modele samochodowe jak Dacia Dokker (8,2 proc. usterek), Citroen Berlingo (8,1 proc.) oraz Dacia Sandero (7,5 proc.). Czołową dziesiątkę zamknęły z kolei modele Volkswagen Sharan oraz Nissan X-Trail, w związku z czym ranking jest w ten sposób kompletny. Jesteście zaskoczeni pozycjami poszczególnych modeli? Dajcie nam znać w komentarzach, czekamy na wasze opinie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News