To koniec dla aut z silnikiem benzyna i diesel. Już niedługo całkowity zakaz sprzedaży takich samochodów!

To koniec dla aut z silnikiem benzyna i diesel. Już niedługo całkowity zakaz sprzedaży takich samochodów!

Podaj dalej

Aż dziewięć krajów członkowskich Unii Europejskiej chce zakazu sprzedaży samochodów spalinowych. To fatalne informacje dla fanów aut z silnikiem diesel lub benzyna. Co teraz?!

Diesel i benzyna całkowicie znikną?

Krajami, które chcą totalnie odejść od samochodów spalinowych są Dania, Belgia, Holandia, Austria, Litwa, Irlandia, Grecja, Luksemburg oraz Malta. Wprowadzenie zakazu miałoby oznaczać zakaz sprzedaży nowych samochodów osobowych zasilanych dieslem lub benzyną. Miałoby to przyspieszyć proces obniżania emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

Nie musimy chyba specjalnie tłumaczyć, że wprowadzenie takiego przepisu w Polsce miałoby fatalne skutki dla naszych kierowców. Polacy nadal nie mogą przekonać się do samochodów elektrycznych i większość aut na naszych drogach to właśnie diesle lub benzyniaki!

To dopiero wstępny plan

diesel miasta spaliny

Póki co jest to co prawda tylko i wyłącznie projekt, ale dziwi, że aż dziewięć krajów jest „na tak”. Polska póki co nie zajęła stanowiska i pamiętajmy też, że od czasu projektu i pomysłu do realizacji daleka droga. Widać jednak, że wszystko zmierza w kierunku zmniejszenia szkodliwości spalin i za kilkanaście lat może być to po prostu nieuniknione.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News