To koniec aut spalinowych w Europie! Unia Europejska wbiła gwóźdź do trumny!

To koniec aut spalinowych w Europie! Unia Europejska wbiła gwóźdź do trumny!

silnik spalinowy rozgrzanie

Podaj dalej

W ostatnim czasie wiele słyszeliśmy o końcu aut spalinowych. Wiele wskazuje na to, że niedługo faktycznie będzie można ogłosić ich koniec. Ekolodzy cały czas apelują o to, byśmy odzwyczaili się od nałogu naftowego – niebawem przed nami głosowanie UE ws. nowych przepisów dotyczącej emisji gazów cieplarnianych przez samochody osobowe. Jeśli przepisy zostaną zaostrzone może okazać się, że auta spalinowe przejdą do historii.

To koniec aut spalinowych w Europie! Unia Europejska przed ważnym głosowaniem

spaliny smog diesel

Komisja Europejska uważa, że transport jest aktualnie jedynym sektorem gospodarki Unii Europejskiej, w której ciągle odnotowywany jest wzrost emisji gazów cieplarnianych. Władze Unii Europejskiej w związku z tym chcą wreszcie coś z tym zrobić i zaosttrzyć normy emisji gazów cieplarnianych. Projekt rozporządzenia jest już gotowy i niebawem można spodziewać się ofijalnego głosowania.

UE chce redukcji emisji dwutlenku węgla o minimum 55 procent już w 2030 roku. Oznacza to, że w ciągu najbliższych lat kupno nowego tradycyjnego auta z silnikiem benzynowym stanie się sporym wyzwaniem. Ekolodzy chcą, aby z rynku zniknęły zarówno odmiany spalinowe, jak i hybrydy plug-in. A normy redukcji emisji dwutlenku węgla mają być coraz bardziej rygorystyczne. To oznacza, że niebawem faktycznie będziemy świadkami końca aut z silnikami spalinowymi i silnikami typu diesel.

Elektromobilność już tuż, tuż. Musimy się do tego przyzwyczajać

diesel spaliny co2

Jak sami zatem widzicie elektromobilność zmierza do nas szybciej, niż wszyscy moglibyśmy się tego spodziewać. Nowa rzeczywistość jest już coraz bliżej i wiele wskazuje na to, że to ostatnie lata, w których możemy cieszyć się z korzystania z aut spalinowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News