To już przesądzone! Od przyszłego roku znikną stacje benzynowe! Rząd ma nowy pomysł!

To już przesądzone! Od przyszłego roku znikną stacje benzynowe! Rząd ma nowy pomysł!

Podaj dalej

To już przesądzone! Od stycznia 2022 roku znikną w Polsce praktycznie wszystkie stacje benzynowe! Decyzja została podjęta na ostatnim posiedzeniu rządu, który ma nowy plan, w jaki sposób kierowcy będą tankowali swoje samochody.

Stacje benzynowe odchodzą do lamusa!

Stacja benzynowa

Stacje benzynowe mają zostać totalnie zlikwidowane. Wszystko z powodu strat, jakie zostały spowodowane w tym sektorze z powodu pandemii koronawirusa. Rząd postanowił, że w ich miejsce kierowcy będą mogli tankować paliwo za pośrednictwem specjalnych punktów, które zostaną utworzone w każdym mieście. Kierowcy za paliwo będą płacili internetowo, bowiem na miejscu nie będzie żadnej obsługi ani kas.

Decyzja wydaje się być absurdalna, jednak premier Mateusz Morawiecki jest zdania, że stacje paliw to już przeżytek i należy spróbować czegoś nowego. Oliwy do ognia dodał fakt, że w Polsce coraz bardziej rośnie popularność samochodów elektrycznych, dlatego też istnienie stacji benzynowych na dłuższą metę nie ma racji bytu.

Jesteśmy zszokowani

Trzeba przyznać, że nieźle się zaskoczyliśmy. Ciekawe, co rząd zrobi z budynkami istniejących już stacji benzynowych. Czy zostaną przekształcone na nowe samoobsługowe punkty do tankowania, czy też może powstanie tam jakiś sklep spożywczy lub restauracja? Czekamy na kolejne informacje w tym temacie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News