To już pewne! Od 1 lipca wchodzi paszport covidowy. Nie wjedziemy do niektórych krajów?!

To już pewne! Od 1 lipca wchodzi paszport covidowy. Nie wjedziemy do niektórych krajów?!

paszporty szczepionkowe

Podaj dalej

Paszport covidowy wejdzie w życie od 1 lipca 2021 roku w wersji cyfrowej oraz tradycyjnej, papierowej. Dokument ten ma znacznie ułatwić podróżowanie po krajach w Unii Europejskiej. Jak to wszystko będzie działało i o czym warto pamiętać?

Paszport covidowy niedługo wejdzie w życie

szczepionka koronawirus

Paszport covidowy będzie wystawiany na nasz osobisty wniosek w szpitalach, punktach wykonywania testów i w centrach szczepieniowych. Paszport będzie dostępny także pod kodem QR, który umożliwi pobranie dokumentu na urządzenie mobilne. Polska od 1 czerwca ma być gotowa, aby dołączyć do systemu Unijnych Certyfikatów COVID-19. Odpowiednie służby w danych krajach mają mieć dedykowaną apkę „Zaszczepieni”, która będzie sczytywać kody QR i weryfikować, czy dana osoba spełnia wszystkie wymogi epidemiologiczne.

Kto będzie mógł sprawdzać nasze paszporty? Wiele na to wskazuje, że będą one przydatne nie tylko przy podróżowaniu, ale także przy różnego rodzaju eventach. Jego posiadanie będzie „dodatkowym plusem” przy weselach, które jak wiemy mają ograniczoną pojemność osób w tych trudnych czasach. Na konkretne szczegóły w tym aspekcie będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Co o tym sądzicie?

A wy co sądzicie o paszportach covidowych? Uważacie, że jest to potrzebne, czy tylko jest to taka forma zachęcenia ze strony rządu do tego, aby się zaszczepić? No bo jak wiemy masz paszport = masz różne przywileje…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News