To już pewne! Nie zaszczepiłeś się przeciwko COVID-19? Nie wyjedziesz z Polski za granicę!

To już pewne! Nie zaszczepiłeś się przeciwko COVID-19? Nie wyjedziesz z Polski za granicę!

Podaj dalej

Pandemia COVID-19 cały czas daje o sobie znać. Wszystko wskazuje na to, że rząd zabroni nam wyjazdów z kraju bez posiadania karty szczepień. Linie lotnicze testują już aplikacje, która ma zapewnić wgląd w wyniki testów.

COVID-19 znowu daje o sobie znać

„Cyfrowy paszport”, bo tak ten projekt się nazywa, będzie obowiązywał od kwietnia. Travel Pass będzie zawierał informacje zarówno o wynikach testów na koronawirusa, jak i odbytych szczepieniach. Aplikacja zostanie przygotowana przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA)

Aplikacja będzie w stanie sprawdzić, czy podróżujący wykonał test na COVID-19 i tym samym, czy może przebywać w danym kraju. Oprócz tego pozwoli ona na udostępnienie władzom i liniom lotniczym świadectwa badań i szczepień, co nie podoba się większości osób i uważane jest za bardzo kontrowersyjne.

Kontrowersyjny pomysł

kierowca bez maseczki

Aplikacja jest już testowana przez linie lotnicze Emirates z Dubaju oraz Etihad Airway ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kwestią czasu jest, kiedy trafi do Polski. Ma to nastąpić w kwietniu tego roku. Oznacza to, że osoby, które nie będą posiadały szczepień, będą miały ograniczony dostęp, jeśli chodzi o możliwości podróży do innych krajów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News