To już pewne! Masz prawo jazdy? Musisz je wymienić! Zobacz do kiedy masz czas

To już pewne! Masz prawo jazdy? Musisz je wymienić! Zobacz do kiedy masz czas

prawo jazdy wymiana

Podaj dalej

W ostatnim czasie na temat prawo jazdy publikowaliśmy w naszym serwisie wiele informacji. Sporo mówiło się zwłaszcza o wymianie prawa jazdy przez osoby, które posiadały bezterminowy dokument. Od jakiegoś czasu w Polsce nie ma już takiej możliwości i prawo jazdy jest wydawane na okres maksymalnie piętnastu lat. Osoby, które narzekają na pewne problemy zdrowotne, otrzymują uprawnienia nawet na krótszy okres czasu.

Prawo jazdy – kiedy trzeba je wymienić? Tyczy się to osób z bezterminowym dokumentem. Rozwiewamy wasze wątpliwości

prawo jazdy samochód
fot. pixabay

Jeśli kierowca podczas badań będzie miał problemy ze wzrokiem, to może otrzymać prawo jazdy przykładowo tylko i wyłącznie na okres pięciu lat. Po tym okresie ponownie musi udać się na badania i wymienić dokument. Oczywiście nie musicie ponownie przystępować do egzaminu. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie przeprowadzenie badań, aby określić wasz aktualny stan zdrowia i czy nie ma żadnych przeciwskazań, abyście prowadzili samochód.

Pragniemy rozwiać także wszelkie wątpliwości odnośnie obowiązku wymiany prawa jazdy. Wszyscy, którzy posiadają bezterminowe prawo jazdy mają pięć lat na wymianę dokumentu. Od 2028 roku do 2033 roku. Później ich dotychczasowe dokumenty będą nieważne. Od 2033 roku w zamierzeniu nikt w Polsce ma nie używać już bezterminowych praw jazdy. W sumie to dobrze – dzięki temu nie będzie sztucznie „pompowana” liczba kierowców z uprawnieniami w naszym kraju.

Prawo jazdy to ważny dokument. Mimo tego i tak wielu „kierowców” decyduje się włączyć do ruchu bez niego

prawo-jazdy

Teraz pozostaje tylko, aby rząd zrobił coś z osobami, które wyruszają na drogę bez odpowiednich uprawnień. Tacy kierowcy to prawdziwa plaga, a chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wielkie zagrożenie oni powodują. Można byłoby pomyśleć o wprowadzeniu jakichś bardziej drakońskich kar, które skutecznie wybiłyby z głowy im takie pomysły.

Przeczytaj również