Ten znak to prawdziwy kat kierowców! Polacy tracą na nim niebotyczne kwoty 

Ten znak to prawdziwy kat kierowców! Polacy tracą na nim niebotyczne kwoty 

Ten znak to prawdziwy kat kierowców! Polacy tracą na nim niebotyczne kwoty 

Podaj dalej

Obszar zabudowany to z pewnością miejsce, w którym kierowcy najczęściej otrzymują mandaty. W końcu w naszym kraju narwańców nie brakuje. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o kierowcy, który na własnej skórze przekonał się dlaczego powinniśmy przestrzegać przepisów. Kara, jaką otrzymał wystraszyłaby niejednego weterana. Sprawdźmy zatem co dokładnie przeskrobał kierujący z Gliwic.

Ogromne mandaty lądują na konta kierowców! 

Tym razem opowiemy wam o znaku, za którym wielu kierowców naprawdę nie przepada. Wśród niektórych krąży plotka, że jest to istny kat dla Polaków i to właśnie za jego sprawą najczęściej płacimy wysokie mandaty. O tym przekonał się jeden z mieszkańców Gliwic, który nie dostosował się do panujących za znakiem przepisów i otrzymał srogi mandat od funkcjonariuszy policji. 

Mowa tu oczywiście o terenie zabudowanym oraz o obowiązujących za nim limitach prędkości, które kierowcy powinni respektować. Niestety 31-letni mieszkaniec Gliwic postanowił mimo tego jechać z zawrotną prędkością nie patrząc na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Jak się okazuje mężczyzna miał na swoim koncie więcej niż jedno przewinienie. 

Mężczyzna jechał drogą krajową 94 za kierownica samochodu marki renault. Pierwszym jego wykroczeniem było niezastosowanie się do znaku wyprzedzania pojazdu, po czym znacząco przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym. Zamiast jechać zgodnie z obowiązującym limitem 50 km/h, kierowca z Gliwic pędził z prędkością 107 km/h! 

Oczywiście nie uszło to uwadze tamtejszych funkcjonariuszy i szybko zatrzymali 31-latka, aby przeprowadzić kontrolę. Za wszystkie swoje przewinienia mężczyzna musiał zapłacić mandat w wysokości 2500 zł. Ponadto otrzymał również pokaźną sumę 28 punktów karnych. Żeby tego było mało nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci odebrali prawo jazdy.

Uważajcie na siebie! 

Choć w tej sytuacji nie doszło do tragedii to i tak każdy z nas powinien mieć na uwadze, że przekraczanie prędkości może skończyć się tragicznie. Nie mówimy tu o karach finansowych, a o naszym życiu, które przecież jest bezcenne. Czasem niepotrzebny pośpiech może doprowadzić do poważnego wypadku, w którym to albo my lub ktoś inny straci życie, bądź zdrowie. Nie zapominajmy o tym i uważajmy na siebie podczas podróży. 

Jakie kary grożą kierowcom za przekroczenie prędkości?! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News