Ten kraj jako pierwszy w UE zakazuje wjazdu osobom niezaszczepionym! To ulubiony kierunek Polaków na wakacje!

Ten kraj jako pierwszy w UE zakazuje wjazdu osobom niezaszczepionym! To ulubiony kierunek Polaków na wakacje!

diesel szczepienia koronawirus tankowanie

Podaj dalej

Malta jako pierwszy kraj członkowski Unii Europejskiej postanowił zamknąć się całkowicie na niezaszczepionych turystów. Od najbliższej środy czyli 14 lipca, osoby, które nie będą w pełni zaszczepione, nie będą mogły wjechać na terytorium tego kraju. A warto dodać, że to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych dla Polaków.

Malta jako pierwszy kraj UE wprowadza zakaz wjazdu dla osób niezaszczepionych!

szczepienie koronawirus obowiązkowe

Według wypowiedzi tamtejszego ministra zdrowia Chrisa Fearne decyzja ta jest podyktowana troską o bezpieczeństwo obywateli, mieszkających na terenie Malty. Od ostatniego poniedziałku liczba zakażeń na wyspie wzrosła prawie o dwukrotnie, dlatego też władze uznały, że nie ma na co czekać – trzeba wprowadzić dodatkowe obostrzenia.

– Będziemy pierwszym krajem Unii, który ten zakaz wprowadzi, lecz musimy chronić nasze społeczeństwo – przyznał minister zdrowia Malty, cytowany przez Agencję Reutera.

Nie macie szczepienia przeciw COVID-19? Nie wjedziecie na Maltę i tyle w temacie!

szczepionka koronawirus

Jak dotąd osoby, które chciały przylecieć na Maltę musiały mieć ze sobą albo certyfikat covidowy albo negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Niestety, metoda ta nie okazała się skuteczna. Szef maltańskiego resortu zdrowia przyznał, że goście wyspy, którzy mieli negatywne wyniki testu zanim wsiedli do samolotu, lecz nie byli zaszczepieni, później chorowali. Od środy zatem jeśli chcecie wybrać się na Maltę nie macie wyboru – musicie być zaszczepieni. Co sądzicie o tym pomyśle? Może warto byłoby coś takiego wprowadzić w Polsce, aby chronić się przed wariantem Delta i innymi niebezpiecznymi wariantami, które mogą zaatakować nasz kraj?

źródło: Agencja Reutera

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News