Ten fotoradar bije prawdziwe rekordy, jeśli chodzi o ilość mandatów. Kierowcy, musicie na niego uważać!

Ten fotoradar bije prawdziwe rekordy, jeśli chodzi o ilość mandatów. Kierowcy, musicie na niego uważać!

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Fotoradary umieszczone na moście Poniatowskiego w Warszawie cały czas przynoszą stały dochód do Skarbu Państwa. Liczba wykonanych zdjęć przez te fotoradary jest bowiem rekordowa w skali całego kraju, a kierowcy w dalszym ciągu nie potrafią przestrzegać tam obowiązujących przepisów drogowych.

Rekordowa liczba mandatów zarejestrowana przez fotoradary na moście Poniatowskiego. Kierowcy, musicie być tam bardziej uważni!

kierowco fotoradar odcinkowy pomiar prędkości

Fotoradary na wyżej wspomnianym moście zostały zamontowane we wrześniu 2021 roku. Teraz już przynoszą pierwsze plony w postaci rekordowej liczby mandatów, jaka trafia na ręce kierowców po przekroczeniu prędkości w wyżej wspomnianym terenie. Z informacji przedstawionych przez TVN Warszawa wynika, iż w ciągu 3,5 miesiąca funkcjonowania fotoradarów aż 31,5 tysiąca kierowców przekroczyło na tym odcinku dozwoloną prędkość.

– Fotoradary zainstalowane w Warszawie na moście Poniatowskiego zarejestrowały łącznie 31,5 tysiąca przypadków niestosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości – poinformowało biuro informacji i promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w rozmowie z TVN-em.

Fotoradary zbierają spore plony. A kierowcy jak na razie niczego się nie nauczyli

fotoradar itd kierowca

Fotoradary na moście Poniatowskiego są ustawione w sześciu miejscach, przez co kierowcy muszą mieć się tam na baczności, jeśli nie chcą otrzymać mandatów. Fotoradary powstały tam, ponieważ w ubiegłych latach przez most przejeżdżało wiele pojazdów, które nagminnie przekraczały dozwoloną tam prędkość. Teraz ma się to zmienić, ale póki co, jak spojrzymy na liczbę fotoradarów, kierowcy w dalszym ciągu nie do końca przestrzegają tam wszystkich przepisów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News