Ten błąd popełnia praktycznie każdy kierowca w naszym kraju. Grozi on dużym mandatem! [WIDEO]

Ten błąd popełnia praktycznie każdy kierowca w naszym kraju. Grozi on dużym mandatem! [WIDEO]

kierowca zakret pas ruchu

Podaj dalej

Ten błąd praktycznie popełnia każdy kierowca w Polsce, choć oczywiście, wielu z was nie ma o tym zielonego pojęcia. Grozi to jednak sporym mandatem, więc warto was uświadomić, na co musicie szczególnie uważać. Chodzi rzecz jasna o jazdę środkowym pasem, kiedy to prawy pas jest wolny i przez nikogo nie zajmowany.

Ten błąd popełnia każdy kierowca w naszym kraju! Musicie się tego wystrzegać

zmiana pasa kierowca

Jeśli poruszamy się drogą, która ma trzy lub cztery pasy, nie powinniśmy jeździć środkiem, kiedy inne pasy są wolne. W naszym kraju jest obowiązek poruszania się po drodze prawym pasem. Warto pamiętać, że nawet jeśli dana droga ma trzy albo cztery pasy ruchu, to nie stanowi to żadnego wyjątku. W takich przypadkach tak czy siak powinniśmy znajdować się na prawym pasie.

Oczywiście, możemy skorzystać z innych pasów, aby wykonać dany manewr albo skręt, ale trzeba pamiętać, aby po wszystkim wrócić na pas docelowy. O tym kierowcy w naszym kraju bardzo często zapominają, co widzimy w przypadkach wielu wypadków. Grozi to też mandatem, jeśli policja zaobserwuje takie zachowanie w naszym przypadku.

Na YouTube macie dokładny przykład takiego zachowania. Ale masakra!

Wyjątkiem, który usprawiedliwia nas od takiego poruszania się jest oczywiście korek. Wówczas możemy jechać każdym dostępnym pasem, aby nie stracić zbyt dużo czasu na postój. Na kanale „Autowizja” na YouTube autor zwrócił wyraźną uwagę na problem dotyczący jazdy środkowej pasach na wielopasmówkach. Pamiętajcie o tym, co tutaj napisaliśmy i starajcie się korzystać najczęściej jak możecie z jazdy prawym pasem. Zobaczcie zresztą na filmie, jak jazda środkiem może być niebezpieczna i irytująca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News